Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Musíme naučit tým opět vyhrávat, říká trenér

15 2001
Rosice - Jen málo prvoligových hokejistů bude smět na konci léta říci, že většinu přípravy odehrály s extraligovými mužstvy. Rosice si takovou přípravu postupem v Českém poháru zajistily, zatím však v dvoukolové soutěži sbírají jednu porážku za druhou. "Pořád je to velmi kvalitní příprava, která nám může hodně dát," stál si za svým i po včerejší porážce 1:4 od Vsetína rosický trenér Lubomír Oslizlo. Jeho mužstvo předtím prohrálo se Znojmem i Pardubicemi, po včerejšku má za sebou první polovinu čtvrtfinálové skupiny. Jde především o stmelení party, rozehrání před začátkem soutěže.

"Jsou tu noví kluci, ale na ledě to zase taková novinka není, už s námi prošli letní přípravou. Chceme z nich udělat dobrý kolektiv, který bude vědět, za čím jde, bojovat bude zápas od zápasu," přeje si kouč. Porážky však sebevědomí ubližují. Zatím jsou tři, a pokud Český pohár půjde ve stejném stylu, může jich být víc.

"Já vím, šest, že?" opáčí hned Oslizlo. Přesně tolik utkání dohromady Rosičtí ve skupině s trojicí extraligových týmů sehrají. "Pak máme ještě další přátelské zápasy s prvoligovými celky, takže budeme muset naučit mužstvo znovu vyhrávat. To už záleží na nás trenérech, jak kluky dokážeme nabudit, dostat do nich tu správnou nažhavenost před startem soutěže," říká trenér.

Nad výsledky převažuje zkoušení, například proti Vsetínu hrálo mužstvo nezvykle na tři útoky. "Nejpovedenější zápas jsme odehráli proti Pardubicím," vzpomněl na porážku 4:6 Oslizlo. "V poli se soupeřům místy vyrovnáme, ale rozdíl je v koncovce. Ti lepší šance dají, my ne," pozoruje.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze