Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Mužstvo si vybudovalo u soupeřů respekt, myslí si Lener

Slavomír Lener přemýšlí, jak odpovědět čtenáři při on-line rozhovoru v redakci iDNES. | foto: iDNES.cz

7 2008
S výkony českých hokejistů v základní skupině je spokojen, rezervy vidí v obraně. Tak hodnotí Slavomír Lener dosavadní vystoupení reprezentace na šampionátu. "Tým ještě ukáže, co v něm je," říká bývalý kouč národního týmu.

"Jako největší plus vidím, že si mužstvo od začátku vybudovalo u soupeřů respekt. Tým působí sebevědomě. Bylo to vidět hlavně na zápase s Ruskem," uvedl hokejový expert pro iDNES.cz

A co dále říká Slavomír Lener o českém národním týmu?

O útoku
Hráči jsou v útoku tvořiví a ukázali, že se dokážou jeden druhému přizpůsobit. Útok funguje velmi dobře. Hodně se mi líbí obzvlášť první útočná řada, která se skvěle doplňuje a hraje neskutečný hokej. 

O obraně
Líbí se mi, jak obránci rozehrávají puky, zbytečně je nedrží. Útočníci se jim dobře nabízí, proto nemáme problémy s přechodem do útoku. Celkově by ale ještě chtělo na obraně zapracovat. Hodně hráčů myslí jen na útok. Věřím ale, že v zápasech, ve kterých o něco půjde, se obrana zlepší.

O brankářích
Když vezmeme jako klíčový zápas s Ruskem, tak Hnilička to v něm neměl vůbec jednoduché. Když si rozebereme každý gól, který dostal, tak nemůžu říct, že by za nějaký mohl. I když dostal pět gólů, tak měl několik skvělých zákroků. Pořádně ho ale prověří až zápasy v další části turnaje.

O souhře
Líbí se mi, jak si mužstvo sedlo. Hráči si dokážou vyhovět. Mužstvo je velmi dobře složené, zkušená obrana a hodně mladých útočníků, to je dobrá kombinace.

O forčekingu
Mužstvo zatím moc neukázalo, jak umí forčekovat a dohrávat souboje. Zatím to ani nebylo zapotřebí. Věřím ale, že to přijde samo. Úzké kluziště nutí k osobním soubojům, myslím, že se jich dočkáme. 

O největší zbrani týmu
Přesilovky. Odehráli jsme je báječně. To je naše největší zbraň do dalších bojů.

O rezervách týmu
Potřebovali bychom mít lepší vstup zápasů, zvláště v utkáních, ve kterých už o něco půjde. Ale někdy se začátek prostě nepovede. A je lepší, když se to stane teď, než když se to stane ve vyřazovacích bojích.

O prohře s Ruskem
Hrál se ofenzivní hokej, který se musel líbit každému. Rusy jsme donutili k tomu, aby nehráli svůj hokej. Vůbec není podstatné, že jsme prohráli. Důležité je, že jsme získali sebevědomí a že jsme ukázali, že Rusy dokážeme přehrávat.

O nejlepších hráčích týmu
Líbí se mi, jak hraje Tomáš Kaberle. Skvěle podle mě působí v roli kapitána. Nejen že dobře tvoří hru, ale hraje i zarputile s velkým nasazením pro mužstvo, které je vidět v každém jeho pohybu. A potom se mi líbí celá první lajna.

O osmifinálovém zápasu se Švédskem
Švédům se nedaří, zatím mě moc nepřesvědčili. Viděl jsme jejich zápas s Francií, ve kterém se v první třetině dost trápili. Mám ale pocit, že stejně jako se pomalu rozjížděli na olympiádě, tak se rozjedou i na šampionátu. Rozhodně je tedy nesmíme podcenit.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze