Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Myslel jsem, že nepřijedu, přiznal před startem MS Židlický

Marek Židlický - Obránce Marek Židlický na tréninku české reprezentace v tréninkové hale Colisee Pepsi v Quebeku. | foto: ČTK

2 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Přijel, i když si jednu chvíli myslel, že to nepůjde. Hokejový obránce Marek Židlický se zúčastní mistrovství světa v Kanadě. "Měl jsem problémy s tříslem a naraženým bokem, takže jsem se musel dávat dohromady," vysvětloval před dnešním úvodním zápasem proti Dánsku.

Jak se po prvním rozbruslení v Quebeku cítíte?
Potřeboval jsem se hlavně trochu zapotit.

Za týmem jste dorazil až den před prvním zápasem. Proč?
Byla domluva, že uvidíme, jak se budu před prvním zápasem cítit. Čekal jsem ještě na vyšetření od doktora Koláře, který mě po příletu hned prohlédl.

Takže u něj budete trávit asi víc času.
Vypadá to tak. Potřebuju, aby mě dal dohromady.

Limitují vás bolavá třísla hodně?
Jestli chci hrát zápas, musím se vyrovnat s tou bolestí. Nemůžu být připraven jen na osmdesát procent, musí to být stoprocentní.

A budete?
Proto jsem tady.

Bylo to těžké rozhodování, jestli přijet?
Tam bylo proti jedině zranění, nic jiného. Ale byl jsem už rozhodnutý, že nepojedu, protože jsem se cítil hrozně. Ta třísla dost bolela, to by nešlo. Ale dal jsem si týden volno, tak uvidíme.

V čem se to zlomilo, cítil jste se dobře?
Na nároďák mě nemusí nikdo přemlouvat, to je otázka, jak se člověk cítí, musí být stoprocentně fit. Když to nebude na sto, tak hrát nebudu.

Jste překvapený, že vás v klubu pustili?
Byli jsme domluvení s generálním manažerem, že než poletím, tak mu určitě zavolám, že mu dám vědět, jak se cítím, jak jsem připravený a všechny okolnosti toho zranění.

Opravdu?
Jasně! My tam nemáme problém se s generálním manžerem se domluvit. Organizace v Nashvillu je velice dobrá. Akorát chtěl vědět, jak jsem na tom a jak to dál bude pokračovat.Najdete na iDNES.czmobilní verze