Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na Demitrovi nyní leží větší zodpovědnost

8 2003
St.Louis - Hokejový tým St.Louis Blues akceptoval výrok nezávislé arbitráže a podepsal tento týden novou smlouvu se slovenským útočníkem Pavolem Demitrou, která mu v příští sezoně přinese stanovený plat 6.5 milionů dolarů. Tím se ale celkový rozpočet Blues posunul nad hranici, kterou si pro příští rok vytyčili. „Známe Pavolovu cenu a proto jsme přijali rozhodnutí arbitráže,“ řekl generální manažer Larry Pleau. „Pavol ale bude muset nyní hrát ještě lépe a pomoci dostat náš klub na vyšší úroveň.“

Slovenský útočník byl posledním hráčem, se kterým St.Louis neměli uzavřenou smlouvu na příští rok.

Jejich rozpočet je nyní 58.5 milionů dolarů, což je sice méně než loňských 60 milionů, ale stále více, než si management původně vytyčil.

“Budeme vycházet z toho, že jsme rozhodně silnější s Pavolem v sestavě, než bez něj,“ řekl Pleau pro deník Post Dispatch.

Demitra byl v minulé sezoně s 93 body v 78 zápasech nejproduktivnějším hráčem týmu. V hodnocení celé NHL obsadil úctyhodné 6. místo.

Pleau se o Demitrově nové smlouvě bavil s majiteli klubu již od konce minulé sezony. Jejich zájem o získání klíčového útočníka byl velký, i když v minulé sezoně prodělali zhruba 40 milionů dolarů. 

“O to větší zodpovědnost nyní Pavol bude mít,“ dodává Pleau. „Maximální výkon očekáváme od (nejdražších) hráčů jako je on, Chris Pronger, Doug Weight a Keith Tkachuk.“

Autor:


Témata: St. Louis Blues

Najdete na iDNES.czmobilní verze