Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na devět hodin zajali Jágra novináři

23 2001
Kladno - Devět hodin v zajetí novinářů, zásah americké policie a dva dny v Miláně bez oblečení. Pestré bylo putování hokejového útočníka Jaromíra Jágra do Washingtonu na seznámení s novým klubem a následně za přítelkyní do Itálie, kde pracuje coby modelka. Začalo v pondělí euforicky a končilo v sobotu mrzutě. Hned na letišti v metropoli Spojených států si Jágra vyzvedl miliardář Ted Leonsis. Hlavní z majitelů Washington Capitals zavezl luxusní atrakci z Pittsburghu do hotelu, pak na večeři do restaurace. Jágr při ní dokonce polkl pár skleniček vína, ač se jinak prohlašuje za abstinenta, co pije leda krémové baileys s ledem.

S Leonsisem si rychle rozuměl. Druhý den ráno si z něj utahoval na oficiální tiskovce.
"Jak byste porovnal vlastníky Penguins a Capitals?" zněla otázka. Pittsburghu šéfuje Mario Lemieux, zároveň skvělý hráč. Zato na Leonsisově břichu je znát, že sport výhradně řídí a sleduje.

Takový dotaz Jágrovi náramně nahrál. Zašklebil se, rozpustile se ohlédl na svého nadřízeného a pronesl: "S Tedem v centru bychom toho asi moc nevyhráli." Sálem se rozléhal smích.

Jágr se netrápí respektem. "K takovému člověku lidé zachovávají odstup," vysvětlil. "Automaticky si myslí, že když něco dokázal, bude se chovat namachrovaně. Ale záleží přece na jeho charakteru. Já mám jinou zkušenost."

Setkání s novináři se táhlo od deseti dopoledne až do večera. Jágra si předávaly televizní společnosti, aby živě odvysílaly rozhovor. Popáté a podesáté mluvil o tomtéž. Byl propuštěn na oběd, pak pózoval před Bílým domem a v šatně Capitals.

"Skončili jsme v půl osmé večer, ale já s tím počítal. A ani mi to nepřipadalo jako práce," řekl.

Setkal se s koučem Wilsonem, provázel jej manažer McPhee. Taky na něj udělali dojem. Opakovali mu, aby si ve Washingtonu užíval, že s radostí to půjde snáz. "Přitom Leonsis slíbil do tří let Stanley Cup," řekl Jágr. "Páni, to je tlak!"

Ve čtvrtek se vracel do Evropy. Poprvé letěl první třídou, kde se vám komfortní křeslo ve vteřině změní v postel. Jenže start linky Washington - Frankfurt se odkládal. Prý pro technické potíže.

"Vtom se objevili policajti a odvedli chlapíka, co seděl opodál. Vypadal jako byznysmen," líčil Jágr. "Asi se pak báli naložit zavazadla první třídy, takže jsem nestihl spojení za Andreou a bagáž mi zůstala ve Washingtonu."

Když dovandroval do Milána, mrzutě trčel v hotelovém apartmá své dívky a čekal, kdy ztracené věci dorazí. Téměř nevycházel, aby nepropásl důležitý telefonát. Musel odmítnout pozvání na večeři od bossa Leonsise, který byl v Římě s rodinou na dovolené a v Benátkách má jachtu.

V sobotu se radši sebral a vydal se domů. Pečuje o děti své sestry. Kluka a holčičku. Byli se koupat, synovce učí, jak správně střílet švihem. Dnes čeká reportéry deníku Washington Post. Brzy z Ameriky dorazí i televizní štáb, aby fanoušci Capitals viděli, jak Jaromír žije v dalekém Kladně.

Autor:


ŠKODA AUTO a.s.
Nákupčí investic - infrastruktura

ŠKODA AUTO a.s.
Středočeský kraj
nabízený plat: 30 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze