Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na góly se hrozně nadřeme, přiznává Ujčík

1 2001
N o r i m b e r k - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Vypadalo to podobně. Hokejisté byli daleko aktivnější, soupeře ze Švýcarska jasně předčili. Hrnuli se do útoku, a přesto prohrávali. Stejně jako proti Německu. Až potom se jako správný kapitán trefil ránou zpoza beka Robert Reichel, vyrovnal a spoluhráče uklidnil. "Nedáváme šance, pak se na další góly hrozně nadřeme," přiznal útočník Viktor Ujčík. Ve 43. minutě si počkal u pravé tyčky a přesnou ránou poslal národní tým do vedení. "A od té doby už jsme je k ničemu nepustili," řekl kouč Josef Augusta. Přečtěte si zpravodajství ze zápasu

V kabině bylo hlučněji
Ale před tím bylo ofenzivní trápení. Na gólmana Gerbera se valily útočné manévry, ale bez efektu. Někdy hráči možná až příliš kombinovali, místo střely si znovu posunovali puk. "Chce to prostě víc bomb k tyči," zopakoval Augusta jednoduchý způsob skórování. "Jinak ale hráčům nemám co vytknout, snažili se." Stejně jako v prvním zápase proti Bělorusům zůstávali hokejisté klidní, věřili si, že tam něco spadne. Tentokrát se však po první třetině v šatně mluvilo o dost hlasitěji.

"Byli jsme na sebe docela naštvaní," přiznal brankář Milan Hnilička. "Znovu jsme ale byli přesvědčeni, že to obrátíme," dodal Ujčík. Pár vteřin po začátku druhé třetiny se do útočného pásma rozjel Robert Reichel. Zvedl hlavu, podíval se na gólmana a zpoza beka vypálil. Parádně se trefil nad lapačku gólmana Gerbera a vyrovnal. "Měli jsme v našem týmu více individualit, které dovedou rozhodnout," pochválil Augusta Reichla.

Reichel šel hned po zápase na elektroléčbu
Ten hned po zápase zamířil do ošetřovny, kde mu lékař Ziegelbauer elektroléčbou dával do pořádku poraněný triceps. "Chodí na to po každém zápasu, nejedná se o žádné zhoršení," vysvětlil kouč. Lídr týmu Reichel zařídil i definitivní rozhodntí - při power play se nadvakrát trfefil do prázdné  branky.

Vítězný gól na 2:1 vymyslel  Čajánkův útok. Centr perfektně odclonil dva hráče a na konci akce střílel Ujčík. "Já už jsem do toho jenom potom plácnul, všechno to zařídil Čajánek," chválil Ujčík.

Při power play jsem měl strach, přiznal Hnilička
Pro brankáře Hniličku to opět nebyl příjemný zápas. Moc si nezachytal, letělo na něj málo ran. "Proto se to ode mě i trochu více odráželo," vzpomínal gólman. Hodně se zapotil především při power play Švýcarů, měl trochu strach z další tečované střely, přesně tak dostal jediný gól. "Vytvořili si velký tlak, to se vždycky nějak může odrazit do branky," oddychl si Hnilička. 

Český útočník Petr Čajánek ve švýcarské mlýnici

Český útočník Jiří Dopita v souboji se Streitem ze Švýcarska

Čeští hokejisté Filip Kuba a Robert Reichel se radují po vítězství nad Švýcarskem

Reichelovo vítězné gesto při zápase se Švýcarskem

Reichel, obklopen protihráči, se snaží zakončit před brankou Švýcarska

Před švýcarskou brankou: Zleva Robert Reichel (ČR), J.J. Aeschlimann, Julien Vauclair (oba Švýcarsko), Radek Dvořák (ČR), Martin Gerber a Thomas Ziegler (oba Švýcarsko) v utkání hokejového mistrovství světa

Švýcarský brankář Martin Gerber kryje puk před Jiřím Dopitou v utkání mistrovství světa

Čajánek se snaží přejít přes Della Rrossu ze švýcarského celku

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze