Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na hokejisty Sparty čeká Spengler Cup

20 2001
Praha - Již s útočníkem Michalem Sivkem, který se vrátil ze zámoří, se představí hokejisté pražské Sparty o vánočních svátcích na jubilejním 75. ročníku prestižního Spenglerova poháru v Davosu. Úřadující extraligový vicemistr byl na nejkvalitnější klubový turnaj Evropy pozván stejně jako v loňském roce, kdy po dvou porážkách skončil na čtvrtém místě.

Letošními soupeři Sparty budou domácí Davos s českým útočníkem Josefem Marhou, finský TPS Turku, Adler Mannheim (jako host jej posílí slovenský útočník René Pucher ze švýcarského HC Lausanne) a výběr kanadských hokejistů. "Přesné informace o těchto celcích nemáme, ale víme, co nás čeká. V létě jsme hráli ve Švýcarsku na turnaji společnosti Anschutz, kde jsme potkali týmy s podobnými herními styly," uvedl trenér Václav Sýkora.

Sparťany bude koučovat sám, neboť jeho asistent Pavel Hynek bude působit na střídačce juniorské reprezentace na světovém šampionátu.  Turnaj Spartě nabízí kontakt s mezinárodním hokejem, což Sýkora považuje za největší klad.

"Určitě to nebereme jako nutné zlo. Jedná se o prestižní a kvalitní turnaj a pro nás je pocta, že jsme byli znovu pozváni. Pro hráče to je velké plus, protože poznat mezinárodní hokej mohou jinak jen reprezentanti," podotkl Sýkora. Sparťané narazí na týmy s odlišným, kontaktním herním stylem, než jaký praktikují extraligová mužstva.

Spenglerův pohár bude zahájen ve středu. Sparta do Švýcarska odletí o den dříve a až po Štědrém dnu se rozhodne o tom v jaké sestavě. Zdravotní problémy totiž mají obránce Šrek a útočník Žemlička, vyloučen je start Tomajka a Zábranského. "Uvidíme, jak se vše vyřeší, ale určitě chceme uspět," řekl Sýkora.

Jeho svěřence čeká v Davosu náročný program, čtyři zápasy ve skupině
odehrají v pěti dnech a v případě postupu do finále by je hned v poledne 31. prosince čekalo vyvrcholení turnaje.

Většinu zápasů Spengler Cupu bude v přímých přenosech přenášet německá satelitní stanice DSF.

Program turnaje
Středa 26. prosince: 
15:30, Sparta Praha - HC Davos,  20:45, Tým Kanada - Adler Mannheim.
Čtvrtek 27. prosince:  15:30, Tým Kanada - TPS Turku,  20:45, Adler Mannheim - HC Davos.
Pátek 28. prosince:  15:30, TPS Turku - Adler Mannheim,  20:45, Sparta Praha - Tým Kanada.
Sobota 29. prosince:  15:30, Adler Mannheim - Sparta Praha,  20:45, HC Davos - TPS Turku.
Neděle 30. prosince:  15:30, HC Davos - Tým Kanada,  20:45, TPS Turku - Sparta Praha.
Pondělí 31. prosince:  12:00, finále.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze