Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na mistrovství jedou obránci Pilař i Richter

22 2001
Z l í n - Je rozhodnuto, na světový šampionát do Německa neodjedou obránci Angel Nikolov z Litvínova a Radim Tesařík ze Vsetína. Mezi třináct útočníků se nevešli dvojnásobný juniorský mistr světa Václav Nedorost z Českých Budějovic a Viktor Hubl ze Slavie. Při posledním zápase Stanley Cupu si poranil rameno obránce Flyers Michal Sýkora a musel se tak v telefonickém rozhovoru s trenérem Josefem Augustou z účasti na turnaji omluvit. Na mistrovství se tedy trochu překvapivě dostanou i beci Martin Richter a Karel Pilař.Zde si přečtěte další zajímavosti

Škoda mluvit, zoufal Tesařík
Účast na svém prvním mistrovství světa na poslední chvíli proklouzla zkušenému bekovi Tesaříkovi. Po souboji s ruským protivníkem Charitonovem zůstal ležet na ledě, vstal až za pomoci spoluhráčů a masérů. Spolu s lékařem Ziegelbauerem odbelhal na ošetřovnu a blesková diagnóza byla krutá: natržený úpon přitahovače pravého stehenní svalu. Tedy konec nadějí.  

"Škoda mluvit. Hned jsem tušil, že je to v pytli," vzpomínal na osudný okamžik. V kabině vypadal zdrceně, těžko se mu mluvilo. "Nominaci jsem neměl jistou, ale věřil jsem, že bych si konečně na mistrovství mohl zahrát."

Trenéři budou sledovat obránce Kučeru
Kouči do poslední chvíle čekali na vyjádření dvojnásobného mistra světa Michala Sýkory, jeho odřeknutí je další rána do defenzivy. Proto budou trenéři bedlivě sledovat vývoj série play off mezi Pittsburghem a Washihgtonem, kde by měli zájem o ostříleného zadáka Františka Kučeru z Penguins.

O brankářské jedničce není jasno
O brankářské jedničce stále není jasno, o ní se rozhodne až při pátečním dopoledním rozbruslení před úvodním utkání s Běloruskem. "Máme prostě dva kvalitní gólmany, s nimi jedeme," odmítá Augusta spekulovat, zda-li dá důvěru Milanu Hniličkovi nebo Dušanu Salfickému.

Přes noc se ruka zlepšila, oddychl si Reichel
Na šampionát odjede i kapitán Robert Reichel. Během noci si poraněný triceps ledoval, nastoupil s bandáží a poraněná pravá ruky zátěž vydržela. "Potřeboval jsem hrát, proto jsem nastoupil. A jestli to bude dobré i v Německu? Kdybych něvěřil, že sval vydrží, tak bych nejel," dušuje se dvojnásobný světový šampion a olympijský vítěz z Nagana.

Mistrovství světa začíná 28. dubna, český tým se hned první den utká s Běloruskem. Ve  výběru je 12 mistrů světa ze zlatého úspěchu z loňského roku z Petrohradu a 12 ze zlatého týmu před dvěma lety z norského Lillehammeru a 7 hráčů z roku 1996 z Vídně. Nováčky na mistrovství budou Filip Kuba, Karel Pilař, Martin Richter a Jaroslav Hlinka.

Konečná nominace pro světový šampionát v Německu:
Gólmani:
Milan Hnilička (Atlanta Thrashers), Dušan Salfický (Plzeň), Vladimír Hudáček (Zlín)

Obránci:
Pavel Kubina (Tampa Bay Lightning), Jaroslav Špaček (Chicago), Martin Richter (SaiPa Lappeenranta), Radek Martínek (České Budějovice), Filip Kuba (Minnesota Wild), František Kaberle (Atlanta Thrashers), Karel Pilař (Litvínov)

Útočníci: Radek Dvořák (New York Rangers), Robert Reichel (Litvínov), Martin Ručinský (Montreal), David Výborný (Columbus), Jiří Dopita (Vsetín), Jan Tomajko (Vsetín), David Moravec (Vítkovice), Pavel Patera (Minnesota Wild), Martin Procházka (Vítkovice), Viktor Ujčík (Slavia), Petr Čajánek (Zlín), Tomáš Vlasák (Hameenlinna), Jaroslav Hlinka (Sparta)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze