Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na ostravské zápasy se bude vzpomínat

6 2004
Ostrava - Slovenská euforie, dánský had i pád legendárního kouče Tichonova. To vše Ostrava zažila během šampionátu. Teď už se ale rozloučila se svým mistrovstvím světa. Ulice ztichly, šum v barech na Stodolní ulici se vrátil do obvyklých obrátek, stánky s předraženým pivem zmizely. Na co se bude vzpomínat?

Hokejové hvězdy
Kdy se znovu poštěstí vidět, jak se švédský dravec Daniel Alfredsson snaží protlačit přes Mariána Hossu a Zdeno Cháru?

Nebo jak Alexej Jašin přihrávkou hledá Ilju Kovalčuka. Nebo jak ruský trenér Viktor Tichonov na střídačce křičí na nebohého Alexandra Guskova, že pokazil rozehrávku... Na hokejovém mistrovství světa v Ostravě se předvedla celá plejáda hvězd.

Slovenská euforie
Jaký div, že to hala vydržela. Pod náporem slovenských fanoušků se opravená ČEZ Aréna třásla v základech. Diváci vytvořili neskutečnou atmosféru. Všechny zápasy Slovenska se hrály před vyprodanými ochozy. I protřelí hokejoví veteráni nad kulisou jen nevěřícně kroutili hlavou. "Tohle jsme ještě nikdy nezažili," říkali svorně.

Dánský had
Dánští fanoušci skvěle bavili sebe i ostatní. V utkání s Ruskem svorně napochodovali z ochozů do uličky a vytvořili dlouhatánského hada. Tento způsob fandění se uchytil. Kolem plochy co chvíli kroužil nějaký ten finský či slovenský hádek. Nikdy už to však nebylo zdaleka tak spektakulární, jako dánská hadí premiéra.

Nešťastný japonský gól
Nebohý japonský obránce Sugawara je bezesporu největším smolařem šampionátu. Pár minut před koncem klíčového zápasu s Dánskem o udržení v elitní skupině, si dal vlastní gól. Japonci prohráli 3:4.

Čachry s lístky
Jediná kaňka šampionátu. Fanoušků bylo hodně, lístků málo. A překupníci se přímo před halou nezdráhali šroubovat ceny neúměrně vysoko. Za jeden lístek si říkali třeba i sedm tisíc korun.

Ruské zklamání
Hráli velmi dobrý hokej, měli v týmu Kovalčuka. Jenže neproměňovali šance a jeli domů. Silné Rusko se neprobojovalo ani mezi osm nejlepších. Nejspíš to byla poslední velká akce trenéra Tichonova. Jak osudné.V Československu, v roce 1978, Tichonov svou hvězdnou epochu odstartoval. A v České republice ji skončil...

Bitva nejlepších
Poslední den, poslední zápas. A v něm proti sobě nastoupili hokejisté Slovenska a Švédska. Týmy, které na šampionátu ještě neprohrály. A byla to bitva vpravdě hodná hokejových mistrů. Přestože v ní nepadl jediný gól, srdce fanoušků plesala.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze