Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na pivo! Co jiného se teď dá dělat?

12 2004
Toronto - (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Je těžké překousnout takové zklamání. Český tým byl tak blízko historické senzaci, přímo v hokejovém srdci Kanady v Torontu, kde domácí reprezentaci nikdo neporazil, byl v závěru lepším týmem. Přesto v nádherné bitvě podlehl. Jak se dá na takový zápas zapomenout? "Opít se, nic jiného se teď nedá," přiznal ve víru zklamání útočník Milan Hejduk.

Postupně se trousili z kabiny hostů, do níž se nastěhují Finové. Čeští hokejisté se vydali na společnou večeři, po ní budou společně vyhánět smutek z nešťastně skončeného utkání.

"Není to jednoduché se s tím po takovém výkonu srovnat," tvrdí trenér Vladimír Růžička. "Určitě musíme zajít někam společně, pobavit se u pivka," plánuje Patrik Eliáš, autor třetí české branky.

"Musíme umět i prohrávat," pokrčil rameny Růžička. Ani on se ale v první chvíli po gólu neudržel. "Nakopal jsem tam nějaké flašky na střídačce," přiznal.

Po večerním programu se hokejisté vyspí a v neděli se vydají do Prahy. Nepoletí však společně, podle regulí jim byl totiž speciál od NHL k dispozici jen po dobu, po níž byli účastníky turnaje.

Vedení reprezentace tak shánělo linkové letenky, jak se dalo. Někteří poletí přes Paříž s Air France, jiní přes Frankfurt s německou Lufthansou. Žádné přivítání týmu v Praze tedy ani není možné.

Do Česka dorazí hokejisté kvůli časovému posunu vlastně až v úterý a tak není divu, že většinu z nich v pátečním zahajovacím kole extraligy asi neuvidíme. "Beru si nějaké volno, nemám chuť do dalšího hokeje," připustil Eliáš, který se během výluky NHL dohodl na působení ve Znojmě.

"Rád si odpočinu, nějaký čas se ještě budu vyrovnávat s časovým posunem nazpátek do Česka," řekl i obránce Marek Malík, který má nastoupit ve Vítkovicích.

Někteří hokejisté chtějí doléčit malá zranění. "Jsem tak omlácený, že to teď vidím na pauzu. uvidíme, jak se budu cítit doma," počká si útočník Martin Straka, posila Plzně. Podobné je to s litvínovským křídlem Martinem Ručinským. "Koleno, rameno, zápěstí," hlásí svoje zranění.

Nezbývá, než doufat, že se tyhle bolístky brzy zahojí. A těšit se, až tihle hráči nastoupí k zápasům na českých kluzištích. Za to, co předvedli v Kanadě, si zaslouží aplaus a uznání.

Více o semifinále Světového poháru Kanada - Česko

ANKETA
kdo byl podle vás proti
Kanadě nejlepší?

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze