Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Na reprezentaci si musí Píša počkat, léčí tříslo

6 2003
Pardubice - Po dvou a půl letech mohl znovu obléknout reprezentační dres. Zraněné tříslo však hokejovému obránci Aleši Píšovi na poslední chvíli návrat do národního týmu překazilo. „Moc jsem se těšil, dost mě to mrzí,“ neskrýval svůj smutek bývalý pardubický obránce, který po návratu ze zámoří hájí v letošní sezoně barvy ruského Čerepovce.

„Za měsíc ale bude další turnaj, třeba budu znovu pozván,“ doufá.

Na brusle a led teď ale musí na pár dnů zapomenout. Místo hokeje tráví čas u lékařů na vyšetřeních. Má natažené tříslo. „Dostal jsem dva týdny klidu,“ řekl Píša.

Předposlední zápas před reprezentační přestávkou měl pro něj trpkou příchuť. Čerepovec doma prohrál s Magnitogorskem a Píša se navíc zranil. „Zkoušel jsem dostihnout ujíždějícího protihráče. Za modrou čárou jsem se ho snažil přitáhnout a tříslo mi povolilo,“ vrátil se ke smolnému okamžiku.

Zprvu netušil, že je zle. Postižené místo si na střídačce zaledoval a zkusil se vrátit na kluziště. „Bohužel to nešlo,“ řekl Píša. „Myslel jsem si, že to bude v pořádku aspoň na reprezentaci. Ani to nedopadlo dobře.“

Ruskou lékařskou péči však neokusil. Klub ho poslal léčit se domů. „Prý na to nemají prostředky,“ překvapil sdělením, které se neslučuje s bohatstvím tamních superligových klubů. „Nebo měli u lékaře zavřeno, nevím,“ dodal. „Ani mi to ale nevadilo,“ usmál se hokejista.

V průběhu letošní sezony mu však zatím moc do smíchu není. Čerepovec zatím může jen vzpomínat na finálovou účast v minulém ročníku superligy. „Moc se nám zatím nedaří,“ potvrdil Píša.

Vedení klubu dokonce hráčům pohrozilo snížením platů o třicet procent. „Pak jsme ale čtyřikrát vyhráli, takže byla spokojenost a upustili od toho,“ oddechl si Píša. Možná ale předčasně.

Před reprezentační přestávkou Čerepovec znovu prohrával. „Trošku se bojím vrátit,“ usmál se Píša, který si zatím do statistik připsal jeden gól a šest nahrávek.

Z českých obránců působících v Rusku je po Marušákovi druhý nejproduktivnější. „Zámořský styl mi ale vyhovuje více než evropský hokej,“ podotkl Píša.

Za Atlantikem strávil dva roky. Nejprve v Edmontonu a v průběhu minulé sezony byl vyměněn do New Yorku Rangers. Přestože měl milionářský klub na něho ještě opci, Píša v něm nezůstal. „Nelituji toho, nabízeli mi směšné podmínky,“ tvrdí odchovanec pardubického hokeje.

Stejně jako řada českých hráčů podlehl vábení z Ruska a v létě se přestěhoval do Čerepovce. „Oproti New Yorku to je obrovský rozdíl,“ usmál se Píša.

Do Ruska odcházel s nejhoršími představami. Nakonec byl docela překvapen, i když Čerepovec není zrovna skvostem. „Myslel jsem, že to bude ještě horší,“ podotkl Píša. „Člověk si zvykne na všechno.“

Města si však zatím příliš neužil. Většinu času tráví na cestách nebo na báze. Od klubu sice dostal byt, ale v týdnu v něm bývá maximálně na dvě noci. „Když jsem doma, tak volný čas trávím u televize nebo internetu,“ řekl Píša.

Na rozdíl od jiných českých hokejistů má smůlu. V Čerepovci nemá žádného krajana. „Je to docela nuda,“ podotkl Píša. „Jsem ale samotář, tak mi to zase tolik nevadí.“

Před několika dny však klubu propustil Kanaďana Bannistera a zřejmě se poohlédne po nové zahraniční posile. „Kdyby vzali Čecha, vůbec bych se nezlobil. Zatím jsem o tom ale nic neslyšel,“ řekl Píša. „Uvidíme, co mě čeká v pondělí po návratu do Ruska.“

Autor:


MIKUPEX TRADE s.r.o.
Přípravář výroby / produkční - Praha, 35-40 000 Kč

MIKUPEX TRADE s.r.o.
Praha, Jihočeský kraj, Jihomoravský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, Moravskoslezský kraj, Olomoucký kraj, Pardubický kraj, Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj, Kraj Vysočina, Zlínský kraj
nabízený plat: 35 000 - 40 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze