Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na Slováky platil týmový výkon juniorů

2 2004
Helsinky, Praha - "Výhra nad Slovenskem byla zásluhou dobré práce celého týmu. Kluci se semkli a šli za svým cílem," řekl po čtvrtfinále juniorského šampionátu Marian Jelínek, asistent trenéra Hadamczika. Mladé reprezentanty teď čeká v sobotním semifinále Kanada. "Je favoritem, ale my se pokusíme udělat vše pro postup," tvrdí Jelínek.

Po neslanýžch nemastných zápasech ve skupině český tým ve čtvrtfinále proti Slovákům zabral a díky skvělému výkonu ve druhé třetině zvítězil 4:2, přestože ve 29. minutě prohrával 1:2.

"Ceníme si toho, že se mužstvo nesložilo, i když dvakrát prohrávalo. Naopak, dál šlo za svým cílem a ve skvělé druhé třetině dokázalo utkání otočit. Závěrečnou třetinu jsme pak sehráli dobře takticky," řekl Jelínek.

Soupeř se nakonec musel před výkonem českých hráčů sklonit, ale začátek utkání patřil jemu. Už ve 3. minutě Slováci potrestali Vágnerovo vyloučení. "Slováci nás svojí taktikou nepřekvapili. Hráli důsledně z obrany, z níž vyráželi do rychlých protiútoků a ze začátku jim to i vycházelo. K tomu jim hodně pomohla využitá přesilovka v úvodu," zdůraznil Jelínek.

V polovině druhé třetiny se ale projevila hertní převaha českého týmu. Ovčačík vyrovnal na 2:2 a další branky přidali Hudler a Klepiš. "Ten byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem, ale já osobně si myslím, že výhra byla zásluhou práce celého týmu, z něhož nikdo nevynikal," tvrdí Jelínek.

Přesto ale několik individualit vyzdvihl. "Skvělý zápas odehrál Hudler, dobře zachytal Marek Schwarz, Barinka se Šmídem odehráli 30 minut. Poprvé na turnaji zahrál třeba Fleischmann to, co umí."

Až na nemocného Šindela nastoupil proti Slovensku tým kompletní, což je před semifinále s Kanadou příznivá zpráva. "Barinka nastoupil se zlomeným nosem, ale vedl si skvěle. Kašpar nedohrál, má naražené koleno po střetu u hrazení, ale proti Kanadě by měl nastoupit. Jediný otazník tak visí nad startem Jakuba Šindela, který měl ještě ráno teplotu."

Proti Kanadě už junioři hráli a v posledním zápase ve skupině podlehli silnému soupeři 2:5. "Už před začátkem turnaje byla Kanada pasována na spolufavorita a svými výkony tady ukazuje, že je asi největším kandidátem na zlato. Před dvěma dny jsme se proti nim zkusili zahrát a poznali jejich sílu," poznamenal Jelínek.

Soupeři hraje vše do karet. "Máme navíc v nohách zápas se Slovenskem, kluci jsou obouchaní a Kanaďané měli naproti tomu den volna. Ale na to se nemůžeme vymlouvat, musíme se dobře připravit a pokusit o úspěch."

Trenéři navíc po čtvrtfinále nevěděli, od kdy budou své semifinále hrát. Záleželo na tom, zda Finové ve druhém čtvrtfinále porazí Rusy. "To je nepříjemné," řekl Jelínek. "Víme, že Finové chtějí v případě postupu hrát večer, jinak podle losu připadá večerní zápas na nás. Výsledek večerního zápasu tak ovlivní přípravu na semifinále, budíčkem počínaje, ale s tím nic neuděláme. Prostě buď nastoupíme od dvou, nebo od šesti," dodal Marian Jelínek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze