Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Na turnajích půjde o olympiádu, tuší Martinec

20 2001
P r a h a - Spousta jmen se teď honí hlavou trenérům hokejové reprezentace pro únorové olympijské hry v Salt Lake City. Do konce června chtějí mít jasno o širší nominaci, v ním by mělo být kolem třiceti hráčů. "V nejbližší době se sejde celý realizační tým, budeme se o tom bavit," uvedl Vladimír Martinec, asistent hlavního kouče Josefa Augusty. Na schůzce je doplní další trenér Vladimír Růžička a generální manažer Ivan Hlinka s asistentem Františkem Černíkem. Se všemi vybranými hokejisty se trenéři plánují setkat během srpna.O programu reprezentace čtěte ZDE

Nejspíše je pozvou do Karlových Varů na Zlatou hokejku, ta se uskuteční v sobotu 18. srpna. "Nepůjde o žádné soustředění, prostě se s hráči jenom chceme vidět," zopakoval Martinec. "Navíc si třeba kluci musí vyzkoušet oblečení a probereme s nimi další organizační záležitosti." Konečná třiadvacetičlenná nominace musí být oznámena do 20. prosince, už teď je jasná první osmička z NHL. (čtěte ZDE)

Asistent Martinec by byl rád, kdyby se do výběru prodral i dostatečný počet hokejistů z extraligy nebo z evropských soutěží. Proto se při turnajích Euro Hockey Tour dá očekávat tvrdý boj všech hráčů o vysněnou účast na olympiádě. "Ano, budeme je všechny pozorovat. Oni se budou snažit vytáhnout, dají se tedy očekávat kvalitní zápasy," přiznává Martinec.

V průběhu srpna ho spolu s koučem Augusta čeká pořádná dřina, budou muset vybrat téměř nový národní tým. Slovutná NHL totiž s největší pravděpodobností uloví další zkušené opory, reprezentace už jistě přišla o kapitána Roberta Reichla, zámoří asi tentokrát zláká i Jiřího Dopitu, zájem je také o Petra Čajánka nebo Dušana Salfického. "Tak ze 70 procent se tam sejdou jiní hráči než co byli na světovém šampionátu v Německu," předvídá Martinec.

Na začátku srpna se do Českého hokejového poháru zapojí i všechna extraligová mužstva, to začne Martinec důkladné pozorování. "Zjistíme, jak na tom hráči jsou, podle toho se bude odvíjet nominace na turnaj ve Zlíně," dodal kouč. V myšlenkách se mu budou navíc promítat jména možných nástupců kapitána Roberta Reichla. "Kdo by to mohl být? Teď je ještě brzy...," prohodí pouze Martinec.

Do olympijského turnaje, jenž začíná 15. února, se stihnou odehrát tři klání Euro Hockey Tour. Turnaj ve Zlíně, ve Stockholmu a v Moskvě. Karjala Cup ve Finsku je na programu až po Salt Lake City, těsně před dubnovým mistrovstvím světa ve Švédsku. Při turnajích Euro Hockey Tour povede národní tým pouze duo Augusta - Martinec, někdejší legendární útočník Vladimír Růžička se do realizačního týmu zapojí pouze pro olympijské hry.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze