Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nabarvit vlasy! Play-off v Olomouci může začít

23 2008
Olomouc - Napilno mají v posledních dnech kadeřnice v Olomouci. Stejně jako prodavačky v drogeriích, kde se prodávají odbarvovače na vlasy. Prvoligovým hokejistům začíná play-off, v neděli od 17 hodin doma rozehrají čtvrtfinále proti Sareze Ostrava. A to se neobejde bez rituálů. Mezi oblíbené patří barvení vlasů.

V kohoutí kabině tak každý den přibývá odbarvených blonďáků. "Někdo je jen odbarvený, jiný si do světlého základu přimíchal i červenou. Pár kluků vypadá opravdu zajímavě. Něco mezi skinem a pankáčem," směje se kapitán Richard Brančík.

"Týká se to hlavně mladších kluků. My starší jsme přece jen méně odvážní. Navíc bych s tím asi nepochodil u manželky." Hokejisté se barví postupně. Lhůta na úpravu vizáže končí v sobotu. A pro toho, kdo nebude držet basu s týmem, jsou připravené pěkné tresty.

"Pokuta je pět tisíc. Ale myslím si, že tímto způsobem kasu mužstva neobohatíme," domnívá se Brančík, podle něhož přesto někteří hráči s obarvením váhají.

"Máme tady pár krasavců, kteří se zdráhají. Třeba Kuba Bartoň nebo Tomáš Zbořil. Jsou to trošku šamponci. Ale snad si dají říct. Tým by měl držet pohromadě." Barvení hlav před play-off bývá v řadě týmů pravidlem. Brančík na podporu změny účesů přidává postřeh z loňského působení v Brně.

"Tam nikdo s něčím podobným nepřišel. A podle toho jsme dopadli. Žádná díra do světa se nekonala." Trenéři se však k hráčům přidávají jen výjimečně. Podobně je to také v Olomouci.

"U trenéra Petra Vlka by už stejně nebylo co barvit," baví se Brančík. A Petr Fiala? "Nevím. Možná si pořídí paruku," usmívá se olomoucký kapitán. "Ale tu bychom potřebovali i pro Ondru Kříže. Ten má sestřih jako Petr Vlk," uvědomuje si se smíchem Brančík.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze