Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nadchli mladíci, nevedlo se zkušeným

7 2003
Pardubice - Na časy zašlé slávy marně vzpomíná Patera, Moravec a spol. Čtyři olympijští vítězové byli na turnaji ČP Cup v Pardubicích jen stíny hokejových osobností minulosti. Naopak zazářila mladá pardubická řada Kolář, Koukal, Průcha a skvěle zachytali oba brankáři. Přečtěte si hodnocení hráčů podle iDNES.

Hodnocení hokejových reprezentantů na turnaji Česká pojišťovna Cup
(1 je nejmenší počet bodů, 10 nejvyšší možný)

Brankáři
Roman Málek: 8
- . Vychytal výhru v zápase s Ruskem v nájezdech, ze hry dostal gól až z otočky chvíli před koncem třetí třetiny. Dobře odchytal i zápas s Finskem. Spolehlivý, mrštný brankář se skvělým rozklekem, sbírá sebevědomí i zkušenosti. Proti Švédsku přišel až na nájezdy a nerozehřátý nestačil na Jönssonův blafák.

Adam Svoboda: 8 - Kdyby dostal šanci ve více utkáních a mohl tak potvrdit výkon z duelu se Švédy, mohl mít i vyšší známku. Chytal jen jeden zápas a vyšel mu skvěle, což dokládá i úspěšnost převyšující 95 procent. Na úvodním gólu neměl nejmenší podíl, těsně před ním tečoval puk útočník Anger. Před penaltami ho pak kouč Lener stáhl. "Překvapilo mě to," říká sám Svoboda.

Obránci
Ladislav Benýšek: 6
- Chvíli mu trvalo, než se v reprezentaci "zabydlel", ale pak patřil k nejlepším obráncům. Rozuměl si s Michalem Sýkorou, hrál dobře do těla a postupně získával přehled.

Martin Čech: 5 - v obraně nebyl příliš vidět, ale svoje si odehrál. Nešel přes něj žádný gól, jako jediný obránce má kladnou bilanci v plus/minus bodech za účast při vstřelených a obdržených brankách. Nehrál ale zápas s Finskem, který se mužstvu nejvíc nepovedl.

Michal Dobroň: 4 - Podobně jako Čech: nenápadný, ale defenzivně velmi platný obránce. Když byl na ledě, nedostal český tým žádný gól, nehrál ale tolik jako jiní obránci. Proti Švédsku nebyl v sestavě.

Jan Hejda: 4 - tvrdý, vyžíval se ve hře do těla. Když byl s Novákem  na ledě, dostal tým tři góly z celkových pěti. Roste ve vynikajícího obránce, ale potřebuje získat přehled a klid v rozehrávce.

Robert Kántor: 5 - hrál jen dva zápasy, ale v nich působil velmi spolehivě. Výborný v osobních soubojích, tvrdý pracant, který umí přijmout ránu. Chyběla větší podpora útoku.

Jan Novák: 4 - Obránce, který před turnajem vstřelil v přátelském duelu v Brně gól Rusům, už svůj ofenzivní přinos nezopakoval. Dřel a rozhodně se neztratil, přesto šly přes jeho obrannou dvojici tři góly. Potřebuje nabrat zkušenosti.

Michal Sýkora: 7 - první zápas byl nejlepším českým obráncem, hrál s velkým přehledem, i s Finy patřil v českém týmu k těm lepším. Nejaktivněji podporoval útok. Proti Švédsku byl však dvakrát vyloučen a nevycházely mu pověstné střely od modré, prováhal i několik šancí.

Radim Tesařík: 3 - na to, že je protřelý spoustou sezon v extralize a naposled i v ruské superlize, vůbec nevypadal jako zkušený zadák. Na jeho straně bylo až příliš volno, ofenzivní výpady nikam nevedly. Potřebuje se rozehrát.

Útočníci:
Jaroslav Balaštík: 2
- celý turnaj se hledal, jeho spolupráce s ostatními členy útoku příliš nefungovala. Jeho přínos měl být v důrazu, forčeking zlínského bourače ale tentokrát nebyl efektivní.

Josef Beránek: 3 - vyjma parádní zadovky, po níž dal Moravec gól ruské sborné, nebyl vidět. Moc toho nenabruslil, nerozuměl si se spoluhráči v útoku a byl u dvou inkasovaných branek.

Tomáš Blažek: 5 - moc se mu nepovedl úvodní zápas se Ruskem, ale pak ho rozhodl střelou mezi nohy v samostatných nájezdech. A naopak: odehrál dobré utkání se Švédskem, kde však při penaltě neuspěl. I to dokresluje jeho celkově průměrný výkon, který měl ovšem vzestupnou tendenci.

Jan Kolář: 7 - spolu s Koukalem a Průchou vytvořili nejlepší útok na turnaji, báječně se doplňují. Kolář se dokázal protlačit do šance i individuálně. Ve vlastním pásmu by potřeboval stejně jako jeho dva kamarádi z útoku trochu zchladit hlavu.

Petr Koukal: 6 - Centr nejlepšího útoku s Kolářem a Průchou. Tihle tři rejdili v pásmu soupeře s takovou chutí, jako by jim předtím nikdo pět let nepůjčil puk. Pokud je ale zamkl soupeř před vlastní brankou, občas nestíhali a zmatkovali.

Jan Marek: 3 - první utkání proseděl na lavičce, pak se snažil zapracovat se do některého z útoků. Bezvýsledně. Centr hodně bruslil, ale spolupráce s křídly nefungovala, v ofenzivě skoro nic nevymyslel.

Josef Marha: 2 - bojovníkovi ze švýcarské ligy turnaj nesedl, na poslední utkání ho kouč Lener vyřadil ze sestavy. Odehrál dobře snad jen oslabení, v útočném pásmu jako by nebyl.

David Moravec: 3 - krásně otřel puk o tyčku a poslal ho do ruské branky, to ale bylo z jeho strany vše. Hodně bruslil, ale útočná činnost mu nevycházela ani jako centrovi, ani jako křídlu. Postupně se vytrácel, v závěru posledního zápasu ho trenéři posadili.

Pavel Patera: 3 - snažil se, bojoval, ale chyběla mu někdejší lehkost. Byl alespoň nejplatnějším českým hráčem na buly, vyhrál 40 vhazování a udržel vynikající úspěšnost 67,5 procenta.

Martin Procházka: 1 - hodně vypomáhal v defenzivě, ale v útoku byl marný, nevytvořil téměř nic. Jeho dřívější rychlost se vytratila. Na poslední třetinu zápasu se Švédy už ho trenéři stáhli ze hry.

Petr Průcha: 8 - nejlepší český útočník na turnaji, dal dva góly ze tří celkových, což ho v hodnocení vyšvihlo před Koláře s Koukalem. Proti Finům se výborně trefil z úhlu ke vzdálenější tyčce. Jinak na něj platí stejná charakteristika jako na Koláře s Koukalem.

Petr Sýkora: 6 - deviza: nohy. Problém: ruce. Tahle charakteristika platí na pardubického rychlíka neustále, i když se ve střelbě poslední dobou zlepšoval. Na turnaji měl trochu smůlu, s Finskem trefil břevno. Ale díky skvělému pohybu patřil k nejnebezpečnějším českým útočníkům. 

Tomáš Vlasák: 1 - V závěru proti Švédsku nehrál, nechytil se v žádném útoku, neprosadil se kombinací ani individuálně. Jaký rozdíl proti loňskému ČP Cupu, kde si parádně rozuměl s Králem a patřil k nejlepším.

Ladislav Lubina odehrál po zranění jen utkání se Švédskem, proto není hodnocen.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze