Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nadějní hokejoví gólmani trénují v Benátkách

17 2004
Benátky nad Jizerou - Po ledě v Benátkách nad Jizerou se možná prohánějí budoucí brankářské hvězdy extraligy či dokonce NHL. Na zimním stadionu trénují nadějní hokejoví gólmani v rámci každoroční brankářské školy. Začínající strážce hokejových klecí z Čech i ze zahraničí vede bývalá reprezentantka Jana Pucandlová.

"Kluci trénují naplno, každý den mají co dělat," říká.

"Procházejí tréninkovým programem nejen na ledě. Pochopitelně využíváme i celý areál k přípravě na suchu."

Začínající brankáři z Čech, Slovenska, Německa nebo Švédska navíc získávají teoretické znalosti a dozvědí se i základní informace o psychice, která je v případě brankářů obzvláště důležitá.

Letošní ročník brankářské školy se soustřeďuje na talenty ze zahraničí. Organizace je náročnější: trenéři musejí volit individuální přístup včetně překladu a tlumočení.

"Práce se zahraničními gólmany je daleko složitější, než s českými brankáři," vysvětluje Pucandlová.

"Naši brankáři, na rozdíl právě od těch ze zahraničí, totiž určité základy mají a ovládají je," pochvaluje si bývalá reprezentantka úroveň české brankářské školy. I přes náročný tréninkový program zbývá čas na výlety lodí nebo návštěvu Prahy.

Budoucí brankáři mají hokejové finty od koho odkoukat: přijíždějí mezi ně profesionální hráči; například Jaroslav Kameš, Petr Bříza nebo Jiří Hudler.

"Ráda bych ještě oslovila Radima Vrbatu a Tomáše Plekance. Oba jsou to výborní hokejisté, navíc skromní kluci. Jsou to juniorští mistři světa a na letním kempu se objevili už loni," dodala trenérka Pucandlová.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze