Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


V Kanadě kritizují Hertla. Nádherným gólem prý zesměšňoval soupeře

PARÁDA PRO DIVÁKY. Čtvrtou branku si Tomáš Hertl vyloženě užil..Brankář Martin Biron se asi nebavil tak dobře jako fanoušci, | foto: AP

9 2013
Člověk se tím gólem nemůže nabažit a pouští si ho pořád dokola. Nájezd na gólmana a zakončení mezi nohama do horního růžku. V zámoří se však objevil názor, který nádherný hokejový moment útočníka Tomáše Hertla haní. "Tohle se nedělá," zaznělo v kanadské sportovní televizi TSN.

Ta slova znějí nepochopitelně, ale za oceánem mají občas tendenci být hyperkorektní. Tohle je přesně ten příklad. Tady je pohled Jamieho McLennana, bývalého gólmana a nyní televizního analytika.

Fotogalerie

"Hertl je rychlý, má šikovné ruce. Věděl někdo, že dá tolik gólů v tak málo zápasech? Ne. Ale dostává příležitosti, hraje přesilovky, září i díky Joe Thorntonovi. Ten čtvrtý gól mezi nohama vypadá skvěle, ale udělat takovou věc pár minut před koncem za jasného stavu, to se nedělá. Nechcete přece zesměšnit New York Rangers, a tohle tak vypadalo. Ztrapňoval je."

Pro českého fanouška jsou ta slova možná nepochopitelná, ale Hertl by se měl připravit, že si na něj další protivníci budou dávat pozor.

Ostatně není to tak dávno, co ruský talent Nail Jakupov budil vášně svými divokými oslavami gólů.

Zrodila se hvězda

přečtěte si další články o Hertlovi

Na ledě kvůli tomu vznikaly rvačky, v médiích i mezi fanoušky diskuze. Hertlova paráda budí podobné reakce, i když jde zatím o ojedinělou záležitost.

"Pokud to bude opakovat, souhlasím s tebou," řekl moderátor Steve Kouleas, jenž se však Hertla přece jenom zastal. "Nechci ho omlouvat, ale není to tak, že skvělí hráči dělají věci, jako je tahle? Tady nešlo o zesměšňování Rangers. Je to devatenáctiletý kluk, nechme to být."

"Udělal by něco takového Sidney Crosby?" zeptal se McLennan svého kolegy ve studiu.

"Asi ne. Ale kdyby ses zeptal lidí, jestli má Hertl něco podobného udělat zase, tak ti 95 procent řekne, že ano," zněla odpověď moderátora.

Podívejte na Hertlův nádherný gólNajdete na iDNES.czmobilní verze