Nám tentokrát zavařil gólman, řekl Chabada

17 2004
Jihlava - Ještě v polovině 47. minuty se hokejisté Sparty v Jihlavě báli o výsledek. Vedli sice o gól, jenže pak se štěstím přežili tři obrovské šance domácí Dukly. "Nebylo to tak hrozné, zůstávali jsme pořád v klidu, věřili jsme si," tvrdil po zápase, který nakonec favorit vyhrál jasně 4:0, sparťanský forvard Martin Chabada.

V Jihlavě jste hráli letos podruhé, první utkání skončilo v 9. kole 5:0, teď podobně 4:0, souhlasíte ale, že to byly dost odlišné zápasy?
Nám tentokrát hlavně zavařil gólman Jihlavy, v první třetině pochytal snad dvacet střel. Kdyby nám to tam zkraje utkání spadlo, tak se zápas vyvíjel stejně jako ten předchozí. Trefili jsme se však až na konci druhé části, ta branka nám každopádně pomohla.

Skóre ale bylo hodně dlouho na vážkách, neměli jste přece jen trochu obavy?
Ne, my jsme věděli, že to tam spadne. Domácí moc šancí neměli, hrozili jen sporadicky. Prostě jsme věřili, že z těch padesáti střel nějaký ten gól dát musíme.

Jak vám bylo, když na začátku třetí části měla Jihlava tři velké šance? Při jedné z nich dokonce rozhodovalo o tom, jestli to nebyla branka, i video. Mohlo být vyrovnáno...
Byli jsme v klidu, hráli jsme venku, neměli jsme nervy.

Vše vyřešil váš gól na 3:0, když jste se chvíli předtím vrátil z trestné lavice...
Já myslím, že Jihlava už za stavu 2:0 moc nechtěla, viděla, že to asi neotočí. A ten třetí gól? Ten už domácí úplně srazil.