Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Namotivuju se sám, vzkazuje Eliáš trenérovi, jenž ho kritizuje

Patrik Eliáš | foto: Profimedia.cz

14 2008
Hokejové New Jersey zaznamenalo malou slovní přestřelku. Jejími hlavními aktéry jsou český útočník Patrik Eliáš a trenér Brent Sutter. V době, kdy se mužstvu nedaří, kouč poznamenal: "Některé individuality by ze sebe měly dostat víc a hrát pro tým."

Sice nejmenoval, ale není tajemstvím, že mluvil právě o Eliášovi. Jde totiž o nejlépe placeného hráče Devils (za sezonu si vydělá 6 milionů dolarů).

Dvaatřicetiletý útočník Sutterovu kritiku odmítl s vlastním vysvětlením. Trenér se ho prý ostrými slovy snaží motivovat v těžkých časech.

"Nesmíte zpochybňovat mou pracovní morálku. Někdy se zkrátka daří, někdy zase ne. Pořád dostávám důvěru, takže musím být trpělivý. Ale nabudím se sám, nepotřebuju to od nikoho jiného," reagoval.

New Jersey prohrálo poslední tři zápasy, dva z toho byly v domácím prostředí. A bez několika zraněných hráčů v čele s hvězdným brankářem Martinem Brodeurem nejsou vyhlídky na zlepšení moc příznivé.

"Musíme dávat víc gólů a o ty by se měli starat top hráči," naznačil Sutter.

Ten, který po svém příchodu do klubu zbavil Eliáše funkce kapitána a s nímž si český hokejista přesně před rokem vyžádal osobní pohovor. Kvůli tvrdé kritice v médiích.

"Rád bych dával víc gólů," uznal útočník, jenž se v sezoně trefil zatím pouze čtyřikrát. "Spokojený nemůžu být nikdy. A dvojnásob to platí poslední dobou. Jenže do šancí se dostávám. Musím je prostě využít a to je někdy těžká věc."

O sebevědomí jej v sobotu navíc okradl Chris Osgood. Eliáš měl před sebou odkrytou branku, ale gólman Detroitu puk na poslední chvíli zachytil nataženou hokejkou. "Trefilo mu to násadu několik centimetrů nad ledem," bědoval Eliáš ještě několik dní po zápase.

A ačkoli mužstvo nehrálo špatně, nakonec prohrálo.

"Dostali jsme se do těžkého období. Spousta kluků ale ze sebe nedostává maximum. Vaši nejlepší hráči musí být vašimi nejlepšími hráči. Nemůžou se vézt s týmem," podotýká kouč, jenž Eliáše staví do nezvyklé role.

Reprezentační útočník v posledních zápasech nastupuje na pravém křídle, obvykle přitom hraje nalevo nebo na centru.

"Nějaký čas vám zabere, než si zvyknete. Musím se na hřišti jinak pohybovat, ale není to tak vážné. Aspoň vím, že můžu hrát na každé pozici," pousmál se Eliáš hořce.

Dokáže trenérovi, že se v něm mýlil? První příležitost bude mít v sobotu, kdy New Jersey hraje ve Washingtonu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze