Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ruský hokejista brutálně napadl rozhodčího. Dostal doživotní distanc

Ruský hokejista Sergej Petrov útočí na rozhodčího. | foto: Youtube

2 2016
Hokejista Sergej Petrov předvedl v ruské amatérské lize těžko pochopitelný exces. Nezdálo se mu rozhodnutí rozhodčího, tak se rozzuřil a vší silou ho přetáhl hokejkou. Mířil na hlavu, sudí se kryl a rána mu zlomila ruku. Hráč dostal doživotní distanc, potrestán byl i jeho klub.

Incident se stal v zápase burjatské ligy (Burjatsko je republika ruské federace a spadá do Sibiřského federálního okruhu) mezi týmy Armejec a Dorožnik. Hrálo se po širým nebem, téměř bez fanoušků.

Během utkání rozhodčí Nikita Tichonov vyloučil Sergeje Petrova z Armejce za nedovolené bránění. Jak už to tak bývá, hráč se verdiktu velmi divil a snažil se sudího přesvědčit, že situaci posoudil nesprávně.

Oba dojeli až k mantinelu, kde diskuze pokračovala. V jeden moment Petrov do rozhodčího strčil, a ten mu tedy přidal další trest. Pak hráč poodjel. Zdálo se, že se se situací smířil a pojede na trestnou lavici.

Jenže on se zachoval úplně jinak. Vzal hokejku do obou rukou a bez varování Tichonova dvakrát tvrdě sekl po hlavě. Napadený se chránil rukou, údery ale byly tak silné, že mu ji zlomily. Jedna z ran navíc zlomila prst druhému rozhodčímu, který se kolegovi vrhl na pomoc.

Ani pak se Petrov neuklidnil. Tichonov řekl ruskému webu Championat, že mu prý hokejista po zápase hrozil smrtí.

I proto byla Burjatská hokejová federace nekompromisní a hráči udělila doživotní distanc. Mimoto rozpustila jeho klub. Pět spoluhráčů Petrova bylo potrestáno, zbytek týmu může odejít hrát jinam.

Na celý incident se můžete podívat zde:

Autor:


Témata: Napadení

Najdete na iDNES.czmobilní verze