Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Napraví si hokejisté ve Švédsku reputaci?

8 2008
Stockholm - Zapomenout na potupný debakl s Finskem a vylepšit si reputaci. S tímto cílem se přemístila hokejová reprezentace z finského Tampere do Stockholmu, kde odehraje zbylé dva duely Švédských hokejových her. V sobotu změří síly s domácími Švédy, v neděli s Ruskem. Hráči i trenéři chtějí čtvrteční propadák odčinit.

V sobotu od 15:30 nastoupí výběr Aloise Hadamczika ve stockholmské hale Globen proti domácí reprezentaci.

V brance českého týmu dostane tentokrát přednost Milan Hnilička, útočník Peter Jánský bude na svůj premiérový start v národním týmu čekat opět jako náhradník. Pokud nezasáhne do utkání proti Švédsku, dočká se určitě v neděli proti Rusku. Jan Bulis totiž výpravu opustí již před posledním vystoupením na turnaji.

"Hlavně ale nesmíme hrát tak otevřený hokej. Musíme hrát více zodpovědně, o čemž budeme s hráči ještě mluvit," řekl Hadamczik.

Ale pozor! Švédové půjdou do zápasu s podobnou motivací jako český tým. Ani jim se totiž nedaří. V úterý prohráli jednoznačně se Slovenskem, ve čtvrtek nestačili na Rusko.

"Určitě budou chtít už doma vyhrát a budou více naladění. Bude to těžký zápas, ale na druhou stranu to bude pro nás taková výzva. Nemyslím si, že by byli nějak lepší než my. Mužstva jsou vyrovnaná, ale my se musíme zvednout a podat lepší výkon než proti Finsku. Nemáme co ztratit," řekl kapitán týmu Radek Hamr.

V nevydařeném souboji s Finy patřil k nejlepším českým hráčům na ledě v Tampere.

Švédsko − Česko, to bude také souboj dvou nejhorších týmů v průběžné tabulce Tour. Češi jsou nyní třetí, Švédové čtvrtí, když oba týmy doposud vyhrály jen dva ze sedmi odehraných zápasů.

V letošní sezoně mají Češi se Švédy vyrovnanou bilanci. V listopadu na Karjale vyhráli Seveřené 4:2, o měsíc později v Praze v rámci moskevského turnaje Channel One Cup se radovalo Hadamczikovo mužstvo z výhry 5:4.

Jasno o sobotní sestavě bude až po pátečním večerním tréninku. Na něm musí český tým hlavně pilovat defenzivu, aby se se Švédy neopakoval čtvrteční debakl 1:6.

"Je to zklamání, že jsme si nechali dát tolik gólů. Spalo se špatně. Musíme si o  tom promluvit a do soboty to hodně zlepšit," řekl. Největší potíže týmu činila hra oslabení. "Nezvládli jsme ji. Obrannou hru ale musíme zlepšit celkově. Bylo to nahoru dolů a takhle se hrát nedá," prohlásil Hamr.

Snaha o otevřenou partii je pro české mužstvo smrtelná a málokdy přinese úspěch. "Taková hra nám nevyhovuje. Česká reprezentace vždy hrála dobře dozadu a k tomu se musíme vrátit. Je lepší hrát na 2:1 nebo 1:1, z jisté obrany, než nějaké přestřelky, které nám nevycházejí," mínil Hamr.

Přesto Radek Hamr ze čtvrtečního debaklu s Finskem nedělá tragédii. "Nezahráli jsme dobře. Nic dál bych v tom nehledal. Že nejsme sehraní, to platí pro ostatní taky," uvedl.

V sobotu bude mít Hamr zvýšenou motivaci. Ve Švédsku několik let úspěšně působil a jeho manželka je Švédka. "Musíme podat lepší výkon než minule. Nejsou lepší než my. Nebude to jednoduché, ale na druhou stranu je to pro nás výzva. Nemáme co ztratit," dodal Hamr.

Předpokládaná sestava ČR: Hnilička - Hamr, Žižka, Sičák, Melichar, Krstev, Čáslava, Benák, Černošek - Kůrka, Marek, Rolinek - Klepiš, Kašpařík, Bulis - Irgl, Huml, Netík - Kumstát, Skuhravý, Lukeš - Jánský.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze