Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Náročné léto Hejdukovi už končí

Hejduk a Škoula na pardubické show - Do Pardubic se nepřijel se Stanley Cupem pochlubit jen Milan Hejduk, ale i jeho spoluhráč z Colorada Martin Škoula. | foto: Michal KlímaMF DNES

6 2001
Pardubice - Čtyři sezony stačily Milanu Hejdukovi k tomu, aby se zlatým písmem zapsal do historie českého hokeje. V roce 1998 se podílel na zisku zlata na olympiádě v Naganu a v následujících třech letech zářil v NHL v dresu Colorada Avalanche. Na konci uplynulé sezony si mohl vychutnat pocity vítěze slavného Stanley Cupu. Před pár dny si je mohl pětadvacetiletý útočník vychutnat znovu. Legendární trofej za ním dorazila na několik hodin do Čech. Byla to zřejmě ta nejpříjemnější tečka za jeho letním pobytem doma. Nová sezona však už klepe na dveře a bývalý pardubický hokejista se chystá na odlet na tréninkový kemp Colorada. V sobotu zamíří do Švédska, kde začne příprava vítěze Stanley Cupu.

Jaké bylo vaše letošní léto?
Bylo dost náročné. Díky tomu, že jsme vyhráli Stanley Cup, jsem se zúčastnil mnoha akcí. Všichni mě chtěli vidět a někam pozvat. Bylo to daleko těžší než dříve.

Tušil jste po vítězství ve Stanley Cupu, co vás doma přes léto čeká?
Věděl jsem, že to letos bude trošku náročnější. Že to však bude až takové, to jsem  nečekal. Léto mohlo být daleko klidnější.

Nenapadlo vás v těchto chvílích někdy, zda by nakonec bylo lepší Stanley Cup nevyhrát?
Přiznám se, že někdy mě to napadlo. Když však Stanley Cup přivezli za námi do Čech a mohl jsem ho mít pro sebe, tak jsem si zase řekl, že bych ho chtěl v příští sezoně vyhrát znovu. Je hodně hezký pocit tuto trofej mít.

Na druhou stranu předpokladám, že vás vzhledem k náročnému programu asi příliš nemrzí, že váš pobyt v Čechách už končí.
Přesně tak. Za pár dnů začne tréninkový kemp a zase bude všechno normální.

Švédsko bude příjemnou změnou

Jak vypadala vaše letní příprava?
Byla stejná jako kdykoliv dříve. Snažil jsem se chodit do posilovny, zahrát si tenis a občas jít s Pardubicemi na led. Asi zhruba tři týdny jsem s pardubickým týmem trénoval na ledě.

Jak do tréninku zasahovala zvýšená popularita a zájem o vás po vítězství ve Stanley Cupu?
Trošku to do přípravy zasáhlo. Občas jsem musel vynechat trénink a byl jsem letos méně často na ledě než dříve. Na druhou stranu zase uplynulá sezona byla delší, takže bych v tom žádný velký problém neviděl.

Začátek nové sezony pro vás bude trošku jiný než v minulých letech. Trénink s Coloradem zahájíte ve Švédsku. Těšíte se na tuto změnu?
Bude to něco trošku jiného. Vidím v tom jedno pozitivum. Aspoň nemusím letět tak daleko, jako kdybych se vracel do Ameriky. Do Švédska je to kousek. Naopak, zase když byl kemp v Denveru, tak jsem mohl bydlet normálně doma. To také nebylo špatné. Pro hráče je asi jedno, kde se kemp koná. Stejně na ledě musíme udělat vše, co je nutné.

Občas se hovoří o tom, že by na tréninkový kemp mohl některý z týmů NHL přijet i do Čech. Jak by se vám zamlouvalo trénovat doma?
Bylo by to určitě dobré. Mohlo by se to domluvit. Třeba v Pardubicích by to vůbec nebylo špatné. Je mi třeba divné, že Pittsburgh s tolika českými hokejisty tady neměl nikdy kemp. Asi by to však pro vás bylo hodně náročné.

Program letošního léta jste měl hodně nabitý. Předpokládám, že by zájem fanoušků při případném kempu v Čechách pokračoval.
To je pravda. Nakonec je asi nejlepší, že budeme ve Švédsku.

Pardubice předčily Denver

Kdy jste si uvědomil, že jste prvním pardubickým hokejistou, který získal Stanley Cup?
Vůbec jsem nad tím nepřemýšlel. Po vítězství mi však do Denveru zavolal manažer pardubického klubu Zbyněk Kusý a prezident Ondřej Heřman. Ti gratulovali k tomu, že jsem jako první pardubický hráč vyhrál Stanley Cup. Pak jsem si to teprve uvědomil. Předtím mi to nedošlo.

Je to určitě příjemný pocit.
Přesně tak. Vždyť třeba Dominik Hašek na to čeká takovou dobu a pořád marně.

V pondělí jste ukázal Stanley Cup pardubickým hokejovým fanouškům před hotelem Labe. Jak se vám zamlouvala tato akce?
Bylo to skvělé. Vůbec jsem nečekal, že přijde tolik lidí. Bylo to pro mě hodně milé překvapení. Bylo to krásné přijetí, opravdu to bylo výborné.

Dají se porovnat oslavy v Denveru s pardubickou akcí?
V Denveru to byly oslavy pro celé město. Sešlo se tam strašně moc lidí a bylo to parádní. Tady byl zase koncert, autogramiáda a lidi se přišli podívat vyloženě na mě. Pro mě to bylo snad ještě lepší než v Denveru.

Bude za rok pohár opět v Pardubicích?

Vrátí se za rok Stanley Cup opět do Pardubic?
Je to reálné. Buď to budeme my, nebo třeba Detroit. Má také výborné mužstvo, zvláště po Haškově přestupu. Byl bych však samozřejmě radši, kdybychom to byli my. Mužstvo zůstalo prakticky naprosto stejné, skončil pouze Ray Bourque. Uděláme vše pro to, abychom zase vyhráli.

Změní se podle vás výrazně NHL po letošním létě, kdy řada hvězd v čele s Jágrem a Haškem přestoupila do jiného klubu?
Trošku se změní síla mužstev. Bude to zajímavější. Na druhou stranu však tito hráči přestupují do týmů, které už byly dobré. Takže budou ještě silnější.

Překvapily vás letní přestupy Jágra a Haška?
Nečekal jsem přestup Dominika, ale když se nad tím člověk zamyslí, tak je to logické. Chtěl jít do týmu, kde má větší šanci vyhrát Stanley Cup. O Jardovi se hodně povídalo. Pouze jsem nečekal Washington, spíše jsem si myslel, že půjde do Los Angeles nebo do New Yorku Rangers.

Další hokejové sny nechybí

Získal jste olympijské zlato, vyhrál jste už také Stanley Cup. Máte ještě hokejové sny?
Určitě jich mám ještě spoustu. Chci vyhrát další olympiádu, získat další Stanley Cup a také jednou pomoci Pardubicím k zisku titulu.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze