Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Národní tým už má jisté dvě lajny pro MS

Česko - Francie: Vrbata (vlevo) a F. Rozenthal - Český reprezentant Radim Vrbata a Francouz Francois Rozenthal (vpravo) v přípravném utkání v kanadském městě Trois-Rivieres. | foto: ČTK

29 2008
T r o i s R i v i e r s - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Bál se, že je v reprezentaci jen na zkoušku, teď už ví, že si šampionát nejspíš najisto zahraje. Hokejový útočník Tomáš Fleischmann byl v přípravném zápase proti Francii nejlepším českým hráčem. "V sobotu jste se mě ptali, jaký jsem hokejista, tak jsem vám to ukázal," vtipkoval po zápase s novináři.

Byl to jeho vůbec první start v seniorské reprezentaci, a hned dal gól. Však si také jel pro puk. "Schovám si ho. Bude to památka."

V duelu, který Češi odehráli v městě Trois Riviéres, vzdáleném 150 kilometrů od Montrealu, kde bydlí, ho kouč zařadil do lajny k Vrbatovi a Hanzalovi. A bylo poznat, že si náramně sedli.

"Klapalo nám to. Martin Hanzal to skvěle rozdává a Radim Vrbata je vynikající hráč," říkal Fleischmann. A to samé tvrdil i Radim Vrbata: "Sedli jsme si."

. dva útoky pro ms

I. Erat, Kotalík, Eliáš
II. Vrbata, Hanzal, Fleischmann

Je jasné, že kouč Alois Hadamczik tak má před světovým šampionátem, který Češi zahájí v pátek proti Dánsku, dvě útočné řady složené. Do té první, elitní počítá s Eratem, Kotalíkem a Eliášem na centru. Ta druhá bude Vrbata, Hanzal, Fleischmann.

"Máme dva tři dny na to, abychom stabilizovali útoky a přidat musíme v obraně," uvedl Hadamcik. Sám měl po těsné výhře nad Francií 5:3 smíšené pocity.

"Byl to zvláštní zápas. Hra bylo hodně neurovnaná. My chtěli hrát kombinačně, ale neproměňovali jsme šance. Výborně se předvedl Fleischmann nebo Kuba. Ale taky mi přišlo, jako by se někteří hráči nechtěli zranit," říkal.

Přitom pro některé z nich to byla poslední šance, jak se ukázat. Jeden z hokejistů bude totiž ještě před začátkem šampionátu vyřazen, další tři pak kouč prozatím nenapíše na soupisku.

Čeká totiž, jak se vyvinou série v NHL, kde má zájem o útočníky Hlinku (Colorado), Michálka (San José), Plekance (Montreal) a Prospala (Philadelphia) a také obránce Hamrlíka (Montreal) a Rozsívala (NY Rangers).

Radost českých hokejistůA kdo mohl proti Francii ukázat víc? Třeba obránci Michálek a Šmíd, v útoku zase Krejčí. "Nechci ho zatracovat ani kritizovat po jednom zápase," řekl Hadamczik.

Na rozhodování, jaká bude konečná nominace, má ale ještě čas. Tým naposledy trénuje v úterý odpoledne v Montrealu - poprvé však s útočníkem Martinem Erate - ve středu se pak přesouvá do Quebeku.

Autoři:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze