Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Našel na ledě zub a pak vyrovnal

25 2001
Písek - Za stavu 1:1 při utkání první hokejové ligy Písek - Chomutov přijel z ledu hostující Ladislav Boušek na střídačku, kde zjistil, že nemá umělou korunku ze své horní části chrupu. "Stojí devět stovek," vysvětloval spoluhráčům. A po chvíli zajásal: "Támhle leží!" Na ledě dostal od jednoho ze soupeřů čepelí na ústa, skloněný jel střídat a odplivl si, tekla mu krev. Přitom vyplivl i korunku. Vrátil se pro ni, byla u mantinelu kousek od střídačky. "Pane rozhodčí...", zvolal na čárového, chtěl ho požádat, aby mu korunku podal. Lajnový však místo toho přibrzdil a posunul umělý zub o kousek dál. "Támhle je," ujišťoval se Boušek.

Stále se díval na led a čekal, až bude hra přerušená, ale marně, zrovna se hrálo dlouhé vteřiny bez hvizdu. Znovu se bojovalo těsně před ním a hráči kopli korunku až k mantinelu. Boušek přehled neztratil. Nakonec si vyžádal hokejovou hůl a korunku vytahoval po mantinelu. Když už byl téměř hotový, rozhodčí hru přerušili. Už v klidu se Boušek svého zubu dočkal.

A když se vyrovnal s tím, že má zase mezeru mezi horními řezáky, zaúřadoval. Ve 37. minutě vyrovnal na 2:2 a 20 vteřin před koncem zápasu dostal nahrávku před odkrytou část branky domácího Pinkase a vyrovnal na 4:4. Zachránil pro mužstvo bod.

Autoři:


Témata: Chomutov, Písek, Zuby

Najdete na iDNES.czmobilní verze