Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nashville v NHL dostal výprask. Otravou jídlem to nebylo, říká Mazanec

27 2016
Hokejisté Nashvillu jsou v křeči. Obávaný výjezd do Kalifornie začali mizerně. Anaheim je rozcupoval 6:1. Do branky se dostal i český gólman Marek Mazanec, když po čtvrtém gólu soupeře nahradil jedničku Rinneho. Rozjeté Ducks ale nezabrzdil ani on.

Predators hráli tak bídně, až to vypadalo, že na nich zanechal stopy incident z minulého pátku. Tehdy se v Detroitu přiotrávili jídlem a několik hráčů zastihly střevní potíže.

Mazanec na to ale prohru s Anaheimem nesvádí: „Stalo se to už před několika dny, všichni jsme stihli zregenerovat.“

Nikdo asi nečekal, že zápas s Ducks dospěje do takového konce, že?
Bylo to šílené. Anaheim udával tempo od první minuty zápasu. Byl to jeden z těch zápasů, kdy cokoli uděláte, všechno skončí ve vaší bráně.

Brankář Marek Mazanec střídá svého kolegu z Nashvillu Pekku Rinneho.

Brankář Marek Mazanec střídá svého kolegu z Nashvillu Pekku Rinneho.

Původně jste počítal s tím, že budete chytat až ve čtvrtek proti Los Angeles. Ale došlo na vás už od den dřív...
V plánu bylo, že nastoupím až ve čtvrtek, aby si Rinne dal oraz. Nakonec jsem se dostal do brány už teď. Sice ne za situace, za jaké bych chtěl, ale jsem za to rád. Škoda, že se zápas nepovedl. Uvidíme, koho dají trenéři do brány proti Los Angeles.

V pátek vaše mužstvo zastihla nepříjemnost - několik hráčů se otrávilo jídlem. Co se přesně stalo?
Otrávili jsme se na předzápasovém obědě v Detroitu. Osm kluků pak v průběhu zápasu s Detroitem odpadlo, já jsem byl mezi prvními. Zaplaťpánbůh, že jsem nechytal. Rinne vydržel skoro celý zápas, padlo to na něj až ke konci zápasu.

Neměla tato patálie vliv i na výkon týmu proti Anaheimu?
Na to bych to asi nesváděl, je to přece jen několik dní zpátky. Myslím si, že všichni stihli zregenerovat.

Co byste řekl k přípravě na sezonu? Jaký byl kemp?
Byl hodně náročný, hodně stresový. Je to tak vždycky. Každý se chce ukázat, navíc máte jen deset dní, abyste udělal na trenéry a vedení dojem. Připravoval jsem se pilně, protože jsem věděl, do čeho jdu. Myslím si, že jsem si místo v týmu zasloužil.

Jaká bude vaše role v této sezoně?
Je docela jasná věc, že Rinne dostane většinu zápasů. Když budeme hrát dva zápasy ve dvou dnech, tak já bych měl jít do toho druhého, aby si Rinne odpočinul. Musím si ty minuty samozřejmě zasloužit. Moje role je taková jako proti Anaheimu. Když se náhodou něco nepovede, musím tam skočit a udělat, co budu moct, aby ten výsledek nějak vypadal. Proti Anaheimu se to bohužel nepovedlo.

Tým se přes léto trochu změnil. Jak se to projevuje?
Je tady pár nových tváří. Odešel velký lídr (Shea Weber) a přišel P.K. Subban, což je úplně odlišná osobnost než Weber. Myslím, že se tým pořád ještě dává dohromady, ale sílu určitě ukážeme.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze