Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Naštvaný Chlustina asi Kadaň povede dál

25 2004
Kadaň - Už čtrnáct dní uplynulo od doby, co hokejistům Kadaně uniklo prvoligové play-off pouhých 151 vteřin před koncem posledního zápasu, z trenéra Aloise Chlustiny však mizerná nálada stále nevyprchala. Přesto nejspíš mužstvo povede i v příští sezoně. "Já jsem naštvaný ještě teď," vyhrkl kouč při vzpomínce na nešťastný zápas v Třebíči.

Vedení klubu chce trenérské duo Chlustina - Novák udržet. "Vím, že Lojza je ze závěru sezony špatný, ale rád bych, aby na svou práci navázal i v novém ročníku. Z naší strany je chuť, když bude i z jeho, dohodneme se," prozradil jednatel kadaňského klubu Jiří Ráža.

Chlustina, který je i sportovním manažerem Kadaně, připustil, že by mohl pokračovat: "Hokej je droga. Jeden den nadáváte, druhý ne."

Jiří Ráža uplynulou sezonu, v níž nakonec jeho mužstvo obsadilo devátou figuru, nehodnotí špatně.

"Samozřejmě cítíme hořkost z toho závěru, ale jinak je spokojenost," sdělil s vědomím toho, že se minulé léto vůbec nevědělo, zda klub zaplní rozpočet.
"Problémy jsme úsilím paralyzovali, přesto trochu panovaly obavy. Většina soupeřů nás pasovala do role outsiderů, my se přitom v klidu zachránili, soutěž jsme odehráli důstojně."

Podle Ráži nerozhodl až poslední souboj v Třebíči, ale závěr roku, kdy tým málo bodoval. "Zranění, nemoci, i to nás potopilo. Hráči brali prášky a dostávali injekce."
Letní příprava začne v dubnu. Peníze na první ligu Kadaň sežene. "Jsou špičkové kluby, které můžou říkat, že nemají problémy s penězi. My se mezi ně nepočítáme. Už šest let jsme však ohrožení a vždy jsme soutěž hráli. Vypadá to, že ji zajistíme i tentokrát," zjistil Ráža po předběžných jednáních.

Po vstupu do Evropské unie musí i Kadaň vyřešit, zda hráče zaměstná, či budou pracovat na živnostenský list. "Když budou zaměstnanci, zvýší se nám náklady o 36 procent," vyčetl Chlustina z daňových sazeb.

Vedení klubu už mělo pohovory s hráči, většina zůstane. I největší hvězdy Stavenský, stále hokejista Litvínova, a Kuchler? "Stáva vyjádřil přání prosadit se v extralize, my mu to přejeme. Řekl, že když se neprosadí, vrátí se. Kuchler je náš, rok od roku roste," těší jednatele Rážu.

Kadaň v číslech
Pořadí v první lize:
9., bodů: 55, průměr vstřelených branek: 2,8, inkasovaných: 2,7, domácí návštěvnost: 764 diváků

Kanadské bodování: 1. Stavenský 43 (16+27), 2. Kuchler 42 (14+28), 3. Polanský 27 (11+16), 4. Kreuzman 19 (5+14), 5. Kajer 18 (7+11), obránce: 1. Pospíšil 10 (3+7), brankáři podle úspěšnosti zásahů (v %): 1. Horčička 94,33, 2. Fikrt 92,35, 3. Hynek 88,99, 4. Damašek 82,93, +/- hodnocení: 1. Stavenský a Kuchler 8, tresty: 1. Stavenský 96 min., 2. Duba 82 

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze