Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Návrat: Gombár řečený Pitbull je v Chomutově

Gombár se raduje z gólu - Jiří Gombár z Mladé Boleslavi se raduje z vítězného gólu ve čtvrtém utkání baráže s Ústí nad Labem. | foto: Břetislav FialaČTK

2 2008
Na jaře se podílel na finálové zkáze prvoligového Chomutova, vystrčil ho z cesty do extraligy. Teď se hokejový útočník Jiří Gombár bude hlásit v jeho kabině. Přestupuje z Mladé Boleslavi.

"Byl jsem postavený před hotovou věc. Chomutov nabídl Boleslavi nějaké peníze, chtěl mě. Já odsud pocházím, tak jsem souhlasil. Jsem doma a rád. Hlavně manželka," řeklo ceněné 33leté levé křídlo. Tvrdí, že si v Mladé Boleslavi nepadli do oka s trenérem Kaňkovským.

Štve vás, že jste přišel o extraligu?
V Chomutově jsou perfektní podmínky, taky chce do extraligy. Doufám, že se to povede tady. Odchod mě mrzí kvůli partě a fanouškům.

Láká vás baráž proti Boleslavi?
Já tam extraligu vybojoval a nechtěl bych ji Boleslavi vzít. Zatím se tým kromě Posmyka a Štrby neposílil, ale vedení někoho sežene.

A co říkáte zbrojení Chomutova?
Hodně se posiluje, i proto bylo rozhodování o přestupu jednodušší. Skořepa, to je obrovská posila.

Vracíte se po 7 letech. Hodně jiný?
Hokejově jsem vyzrál, 5 let jsem hrál extraligu v Litvínově, dva roky s Boleslaví špici první ligy. V mančaftu jsem měl pozici, že kluci na mě hodně dali. Teď chci Chomutovu vrátit, že mě tenkrát pustil do extraligy, ačkoli jsem měl smlouvu.

Boleslavští fanoušci vám říkali Pitbull. Vydrží vám ta přezdívka?
Nevím. Když jsme hráli v Chomutově, tak mi fanoušci docela nandali. Myslím ale, že se to změní.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze