Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Návrat Haška neurychlí jeho vyšetřování

12 2004
Pardubice - Co bude dělat Dominik Hašek poté, co se definitivně rozloučil s hokejovou sezonou? Devětatřicetiletý gólman hodlá během bojů o Stanleyův pohár střídavě pobývat ve Spojených státech a v České republice. Doma v Pardubicích mu hrozí stíhání kvůli loňskému napadení protihráče v in-line hokejovém zápase.

Předčasný návrat brankáře Dominika Haška z NHL do Čech uzavření vyšetřování jeho
loňského incidentu v in-line hokeji neurychlí.

Podle krajské státní zástupkyně Lenky Strnadové neměl na vyšetřování dosud vliv ani jeho pobyt ve Spojených státech během angažmá v Detroitu.

Případem květnové potyčky mezi Haškem a Martinem Šílou se policie zabývá již podruhé. Poprvé policisté navrhli státní zástupkyni obžalovat slavného brankáře z pokusu o těžké ublížení na zdraví, za které by Hašek mohl jít až na osm let do vězení. Pardubické státní zastupitelství případ kvalifikovalo jako přestupek.

Koncem října Nejvyšší státní zastupitelství toto rozhodnutí zrušilo a vrátilo spis k doplnění. "V současné době čekáme na znalecké posudky. Netroufám si odhadnout, kdy bude vyšetřování ukončeno," řekla ČTK Strnadová.

Práci vyšetřovatele podle ní brzdí komplikované shánění svědků incidentu, kteří působí v různých sportovních klubech.

Disciplinární komise České asociace in-line hokeje v červnu Haška za incident potrestala ročním zákazem činnosti a udělila mu nejvyšší možnou pokutu 2000 korun.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze