Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nebude-li hala, Němci rádi zaskočí

21 2001
Berlín - Důvěra v českou hokejovou diplomacii není za hranicemi veliká. Dokázalo to prohlášení německého hokejového svazu. Jeho zástupci říkají, že jsou připraveni převzít šampionát v roce 2004 pokud Česko nebude schopno vystavět slíbenou halu. "Nechceme v žádném případě jednat za zády Čechů," uvedl za německý svaz Franz Reindl.

"Počkáme, jak se situace vyvine. Pokud ale na kongresu v říjnu nebudou moci předložit požadované podklady, ozveme se a nabídneme své pořadatelství," citovala Reindla německá agentura SID.

Pokud bude třeba, je Německo podle Reindla připraveno převzít i závazky Rakušanů nebo Lotyšů, kteří mají pořádat mistrovství světa v letech 2005 a 2006. "Kdyby se některý organizátor dostal do potíží, pak klidně zaskočíme," uvedl Reindl. Němce povzbudil výrazně ziskový letošní šampionát, který navštívilo 410.000 diváků, což bylo o 170.000 více, než s kolika pořadatelé počítali.

Česká republika měla původně pořádat MS v roce 2003, ale kvůli problémům s výstavbou nové haly, již požaduje Mezinárodní hokejová federace (IIHF), si organizaci prohodila s Finskem, kde měl být šampionát o rok později.

Nová víceúčelová hala v Praze, která by měla hostit zápasy mistrovství světa, má podle poslední verze vyrůst ve Vysočanech a investorem by měla být akciová společnost Sazka. Vysočany jsou v pořadí třetí lokalitou pro výstavbu haly. Původní plány počítaly s Hagiborem a další variantou byly Maniny.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze