Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Neckář už trénuje. A přidává si

10 2004
České Budějovice - Letošní vítěz Stanley Cupu Stanislav Neckář se po zdravotních potížích a operaci třísel znovu prohání na bruslích. V pátek dopoledne absolvoval první trénink v Budvar aréně. "Co padla jednání o angažmá v Německu, chtěl jsem hrát tady," prohlásil ještě zlitý potem. "Ještě jsem měl dvě nabídky z extraligy, ale chtěl jsem pomoci Budějovicím."

Po tréninku zůstal na ledě o více než dvacet minut déle, bruslil, střílel. Na polovině kluziště byl se spoustou puků sám.

"Ještě tak pět dní bych chtěl trénovat, než začnu hrát," přemítal. V následujících třech dnech budou České Budějovice hrát dvě kola I. ligy. V sobotu s Ostravou a v pondělí v Písku, kde Neckář s hokejem začínal.

Alespoň se vyhne vzájemnému utkání dvou jihočeských týmů.
 
V kabině kromě hráčů z NHL potkal ze starých známých jen Radka Bělohlava a Luboše Roba. I šatna, ve které sedával na zimním stadionu v Českých Budějovicích, bývala jinde.

Vše si dobře pamatoval. I když je to neuvěřitelných deset let, co zde hrával naposledy. V roce 1994 nastoupil v play-off proti Olomouci a potom odešel do zámoří. "Je to hezký pocit," prohodil. "Jsem rád, že můžu zase po zranění hrát. Cítím se dobře."
 
Bylo otázkou, kdy s tréninkem v Budějovicích začne. Zařizoval si bydlení, chtěl, aby jeho děti s americkou státní příslušností chodily do anglické školy. Už je všechno vyřešené. Může se soustředit na hokej.

Generální manažer klubu František Joun mu dal čas na to, aby se připravil. Mohl začít trénovat až v pondělí. Ale Neckář chvátal, aby byl na ledě co nejdříve. "Chci být co nejdříve dost silný, aby se tříslo zase neutrhlo," dodal.Najdete na iDNES.czmobilní verze