Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedbal pomohl soupeři, chtěl překonat Břízu

3 2001
Nymburk - Museli se převléknout do dresu největšího soka, aby si zahráli proti Spartě. Kolínští hokejisté Jiří Kadlec s Karlem Nedbalem ani chvíli neváhali, když měli přikývnout na nabídku nymburského trenéra Tomáše Netíka. Ten hledal posily pro svůj tým, aby hrál důstojnější roli v pohárovém střetnutí se slavným pražským protivníkem. "Možná už nikdy v životě se mi šance nastoupit proti Spartě nenaskytne," řekl ofenzivní bek Karel Nedbal.

"A navíc tu velkou rivalitu mezi námi a Nymburkem prožívají především fanoušci," dodal kolínský kapitán Jiří Kadlec.

Nymburk si pro ten jediný duel stáhl z hostování své hráče Krále a Sirotka, Kadlece s Nedbalem si oficiálně půjčil na měsíc. Kouč Netík je považuje za velká esa, i když proti Spartě je nesporně zastínil Lukáš Král. "Kolíňáci nezklamali, stále je považuji za dva nejlepší hráče druhé ligy," prohlásil Netík.

Kadlec s desítkou a Nedbal s číslem 38 na zádech se postavili do první formace. Dostávali hodně prostoru, hráli přesilovky i oslabení. Jenže přece jen tomu něco chybělo. Kadlec chvílemi tápal na nezvyklé pravé straně, Nedbal v palebných pozicích někdy marně čekal na přihrávku. To by se mu v Kolíně nestalo, tam je vyhlášeným ranařem číslo jedna.

I tak byl možná nejčastěji střílejícím mužem zápasu. "Hrozně jsem chtěl dát gól Břízovi, jenže on nechytal. Asi proto mi to tam nespadlo," smál se nejproduktivnější druholigový obránce, jemuž utkvěl v paměti okamžik, po němž se ocitl v nepříjemné pozici tváří k ledu. "Dostal jsem ránu tělem, až mi spadla helma. Raději to ani nepište."

Nebyli jedinými dvěma odchovanci Kolína. Na ledě kroužil i ten třetí. Sparťanského hromotluka Jiruše ale nijak zvlášť neregistrovali. "Jen jsem vždy u mantinelu cítil jeho hůl v zádech," vzpomněl si Kadlec. Po letech si vyzkoušeli jiný než kolínský dres a možná to letos nebylo naposledy. Kadlece i Nedbala láká finančně velice lukrativní nabídka z Benátek. "Máme zájem. Jestli nás Kolín pustí, tak půjdeme."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze