Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nedorost: Budu znovu sbírat puky

26 2001
Č e s k é B u d ě j o v i c e - Nominace do národního celku hokejových mistrů světa je v současnosti ve větším kursu, než to bývalo zvykem. Také proto jsou potěšení i dva českobudějovičtí nováčci. Čtyřiadvacetiletý otec roční Kristýnky Kamil Brabenec i dvojnásobný mistr světa do dvaceti let Václav Nedorost si uzavřou sbírku ve startech v reprezentaci na kompletní. "Do osmnáctky jsem byl v každém výběru, ale když se jelo na mistrovství Evropy, nevešel jsem se ani jednou," připomněl Kamil Brabenec.Zde si přečtěte kompletní informace o hokejové nominaci na Švédské hry

Na jeden sraz ho pozvali i trenéři reprezentace do dvaceti let, ale byl na vojně v Jindřichově Hradci a znovu se mu nejvýznamnější akce výběru vyhnula. "Hřeje to u srdíčka," říká dnes k nominaci, kterou přičítá i možnosti nastupovat v prvním útoku Českých Budějovic vedle Turka a Roba. Chodí často na přesilové hry i oslabení, dal více gólů. Václav Nedorost je smířený s tím, že bude po tréninku jako nejmladší sbírat kotouče. "Sbírám i doma," poznamenal.

"A asi ještě nějakou dobu sbírat budu." Docela by se mu líbilo, kdyby byl jeden reprezentační útok na Švédských hrách složený z českobudějovických hráčů, protože nominovaný je i Kotalík. "Známe se, všechno by bylo snadnější."

Po mistrovství světa dvacetiletých označil trenér Česka Jaroslav Holík Václava Nedorosta spolu s brankářem Tomášem Dubou za nejlepšího hráče svého výběru. Mladý Jihočech nominaci na Švédské hry přikládá právě výkonům, kterými pomohl ke zisku druhé zlaté medaile v řadě.

Autor:


Témata: Jaroslav Holík
Najdete na iDNES.czmobilní verze