Nedvěd našel recept na Čechmánka

New York - Celkem devět českých hokejistů na sebe narazilo v přípravném utkání mezi New York Rangers a Philadelphií. Duel, v němž na obou stranách dominovali brankáři, nakonec skončil zásluhou trefy Petra Nedvěda těsnou výhrou Rangers 2:1. Všechny góly padly až během závěrečných osmi minut, na první brance vítězů se asistencí podíleli Nedvěd a Dvořák. V brance Philadelphie odchytal celé utkání Roman Čechmánek, který si připsal 17 úspěšných zásahů, včetně zlikvidovaného trestného střílení zkušeného Briana Leetche.

Penaltový nájezd však v první třetině neproměnil ani Čechmánkův spoluhráč Jan Hlaváč. V dresu Rangers k duelu nastoupil i obránce Martin Richter a útočník Grošek, v sestavě Philadelphie nechyběli útočníci Dopita, Brendl a Pletka.

Další čeští brankáři tentokrát do hry nezasáhli, ottawský Martin Prusek sledoval duel v Toronto jen ze střídačky, stejně jako Tomáš Vokoun utkání Nashvillu s Chicagem. V něm padl jediný gól, k radosti domácích fanoušků do sítě hostujícího gólmana Anderssona.

Zatímco zkušený útočník Colorada Milan Hejduk tentokrát odpočíval, velmi aktivně si v barvách Avalanche počínal jeho mladý krajan Radim Vrbata. Na branku Phoenixu vystřelil celkem pětkrát a ve 33. minutě se dočkal své první coloradské branky.

V roli asistenta se představil v duelu Toronta s Ottawou domácí útočník Robert Reichel, který se podílel na gólech McCabeho a Robertse, na straně Ottawy se blýskl gólem a asistencí Karel Rachůnek.