Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd návrat do Liberce nevylučuje, ale jedná i jinde

Do NHL se Nedvěd nevrátí. Kde tedy bude hrát? | foto: APČTK

3 2008
Podle letní dohody s šéfem klubu už měl hrát za Liberec. Místo toho ale hokejový centr Petr Nedvěd stále vyčkává. Přiznal, že jedná s jinými kluby. Zároveň ale nevyloučil příchod do Liberce, svého mateřského klubu.

Nedvěd už měl na přelomu července a srpna domluveno, že s Libercem uzavře roční smlouvu. Když dostal nečekanou nabídku od Rangers, rozhodl se, že kemp zkusí. A když neuspěje, vrátí se pod Ještěd.

"K Liberci mám také velice pozitivní vztah. Je to město, kde jsem se narodil a strávil tam kus svého života. I proto jsem se dohodl s vedením klubu, že pokud to nevyjde v Rangers, budu tuto sezonu hrát v Liberci," řekl v létě v on-line rozhovoru se čtenáři iDNES.cz.

Rangers Nedvědovi šanci na další sezonu v NHL nedali, s hráčovým příchodem do Liberce to však až tak žhavé není. Manažer Ctibor Jech dokonce po čtvrtečním zápase Liberce s Litvínovem připustil, že už s Nedvědem příliš nepočítá.

Šestatřicetiletý veterán a třetí nejproduktivnější Čech v historii NHL ovšem angažmá v týmu Bílých Tygrů stále nevylučuje. "Já sám jsem ještě nic neodpískal," řekl v pátek agentuře ČTK.

Rangers ho z kádru vyřadili už před týdnem. V Liberci nejdřív tvrdili, že jsou s hráčem v kontaktu. Očekávané oznámení, kdy poprvé za klub Bílých Tygrů nastoupí, ale stále nepřicházelo a brzy se objevily první pochybnosti.

Ty přiživil manažer NY Rangers Glen Sather, který českým novinářům během přípravy na Viktoria Cupu ve Švýcarsku prozradil, že podle něj Nedvěd odejde do ruského Petrohradu.

Nedvěd pro deník Sport tuto informaci popřel. Dnes ale hovoří zase jinak. "Jen jsem řekl, že momentálně tam nejdu a nic jsem nepodepsal. Co se stane zítra, nevím," prohlásil.

To, že zvažuje jiné nabídky, připustil. Bližší informaci ale neposkytl. "Dohodli jsme se, že to nebudeme komentovat. Proto nechci nic zveřejňovat," vysvětlil Nedvěd své pohnutky.

Již brzy ale chce definitivně oznámit, kde odehraje sezonu, o níž s předstihem řekl, že bude nejspíš jeho poslední.  "Chci se co nejdříve rozhodnout. Možná už dnes nebo zítra," naznačil.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze