Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd: o neúspěchu nechci přemýšlet

22 2003
S t. P a u l - (Od našeho zvláštního zpravodaje) Jen jedno vzájemné utkání v základní části NHL měli v programu hokejisté New Yorku Rangers a Minnesoty WIld. A přitom to bylo jedno z nejpikantnějších měření sil v zámořské lize: Minnesota má nejmenší výplatní pásku v celé NHL, nejlépe placeným hráčem je Cliff Ronning. S příjmem 1,7 milionů dolarů by ale u bohatých Rangers byl jen jedním z hůře placených hráčů. Takový je mezi kluby rozdíl... V tabulce to ale vypadá naopak. Wild se drží na postupovém místě pro playoff, zatímco Rangers už počítají každý bod. Z Minnesoty si nakonec za výhru 4:2 odvezli oba. "Jenže my jich potřebujeme mnohem víc, abychom postoupili," říkal po utkání český útočník Petr Nedvěd.

Do konce základní části nezbývá ani dvacet zápasů a zase to vypadá, že Rangers nepostoupí...

No, nejsme teď v dobré pozici, to je pravda. Jsou pro nás důležité úplně všechny body a vůbec nezáleží na tom, proti komu je uhrajeme. Je jedno, jestli porazíme někoho, s kým bojujeme o play off nebo někoho úplně jiného. Musíme prostě vyhrávat.

To ale musíte vyhrávat hodně, protože na osmé místo máte ztrátu šest bodů a přitom máte odehráno více zápasů.

Já jsem si to zrovna počítal v hlavě a řekl bych, že z těch devatenácti zbývajících zápasů jich musíme vyhrát.... no... asi tak patnáct. Jedině tak se můžeme ještě na to osmé místo dostat.

A věříte tomu ještě vůbec?

My tomu samozřejmě věříme, ale moc dobře víme, že to bude velice těžké. Jenže nemáme na vybranou. Prostě musíme věřit. Na to se nedá koukat tak, že musíme z devatenácti zápasů patnáct vyhrát. To je totiž hodně těžký úkol a mančaft jako celek by tomu asi moc nevěřil.

Jak se na to tedy musí koukat?

Musíme jít zápas od zápasu, třetinu od třetiny a to je jediná šance. Nesmí nás zajímat, jaké zápasy máme příští týden, ale s kým hrajeme teď. A právě teď musíme vyhrát a pak znovu. Nesmíme myslet na to, že tam někde máme soupeře jako Colorado nebo New Jersey.

V této sezóně jste ještě neměli žádnou dlouhou vítěznou sérii a teď v závěru věříte, že přijde?

Je to pravda, letos se nám zatím žádné šňůry bohužel nedaří. Vyhrajeme tak maximáně dva nebo tři zápasy v řadě a to je  všechno. Teď se ale prostě do vítězné série dostat musíme. Někdy když tým vyhraje tři čtyři zápasy, tak pak to občas jde samo.

Jak moc vám v tom bude pomáhat Kovaljov, který nedávno přišel z Pittsburghu?

Je to vynikající hokejista. Hned rozhodl utkání právě proti Pittsburghu, kdy dal jediný gól zápasu. Nám se střelecky moc nedaří, takže on je velice důležitý hráč a pomůže nám. Věříme, že s ním to snad bude jednodušší.

Co by se stalo, kdyby Rangers znovu nepostoupili do play off?

Nevim, asi by nám zapálili Madison Square Garden... (smích) Byl by to další neúspěch, bylo by to opět další zklamání. Já o tom v momentální chvíli ani raději nechci přemýšlet.

"Nesmíme myslet na to, že hrajeme proti týmům jako Colorado," říká v rozhovoru Petr Nedvěd.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze