Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd si kvůli smlouvě možná zachránil život

11 2001
Praha - Zkoušel se dívat na hokej, ale nešlo to. Hokejový útočník Petr Nedvěd je zdrcený, stále myslí na katastrofu v New Yorku. "Tragédie, šok...," opakuje stále dokola. Sám bydlí asi deset minut od zřícených budov World Trade Center. S týmem New York Rangers se nedohodl na smlouvě, na přípravný kemp neodjel. A tím si možná zachránil žvot. V současné době je stále v Praze, večer se přišel podíval na extraligový duel Sparty s Budějovicemi.
V New Yorku už naopak je kamarád Radek Dvořák, spoluhráč z elitního útoku Rangers. Několikrát mu zkoušel volat, ale marně. "Je to hrozné, nedá se do Ameriky dovolat," říká Nedvěd. Zámořská telefonní síť je totiž po teroristických útocích s největší pravděpodobností narušená.
 
Zprávu o tragédii mu oznámil blízký přítel, zkušený centr nejdříve nevěřil. "Myslel jsem, že si dělal srandu," povzdychl si. Jenže pak si pustil zpravodajskou stanici CNN. "A viděl jsem tu hrůzu...." Mluví se mu těžko.
 
Po několika letech strávených v Americe moc dobře zná náturu místních lidí a varuje: "To nevypadá dobře, svět je na pokraji války," souká ze sebe. "Vím, jak jsou na sebe Američani hrdí a takhle to nenechají."

Apokalyptický obrázek z míst New Yorku, kousek od svého bytu, má stále před sebou. Ani hokej nezabírá, myšlenky jdou stále jedním směrem. "Jenom hrozně moc doufám, že všichni kluci z týmu jsou v pořádku," věří Nedvěd.
 
S Rangers se hádal o výši kontraktu, na to teď nemyslí. "Jsou důležitější věcí. A vyjednávání se asi pozdrží. Rozhodně teď nikdo v klubu nemá náladu na takové věci," myslí si ostřílený matador.

Rangers podle něj také zruší přípravný kemp, měli ho mít v New Yorku. "A těžko by teď někdo mohl myslet na trénování..."

Centr New Yorku Rangers Petr Nedvěd padá v prodloužení přes gólmana Dominika Haška z Buffala Sabres, poté co Hašek povyjel z branky aby zabránil Nedvědovi v samostatném nájezdu skórovat. V nastaveném čase ani jeden ze soupeřů gól nedal, utkání skončilo remízou 3:3.

Autor:


Najdete na iDNES.cz



mobilní verze