Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvěd si z pískotu hlavu nelámal

13 2004
Plzeň - Jenom jednou začali plzeňští diváci během hokejové exhibice mezi extraligovou Plzní a výběrem světových hvězd pískat. Hlasatel s velkou pompou vykřikoval do éteru jména hráčů a ti vyjížděli na ledovou plochu. Každý se dočkal potlesku, jenom Petr Nedvěd ne. Hraje totiž za Spartu. "No jo, s tím jsem počítal. Spíš jsem byl překvapený, že to bylo tak slabý," prohodil.

"Mohli třeba začít řvát Sparta, Sparta... známá parta, anebo házet odpadky na plochu," dodal se smíchem.

Zkaženou náladu z toho neměl. Zahrál si s chutí a nakonec dal i gól. Ale chvíli to trvalo, než se on a jeho spoluhráči rozehřáli.

"Ze začátku to moc zajímavě nevypadalo, ale pak se to rozjelo. Utkání začalo být otevřené a nakonec padla spoustu gólů. A o tom přece tenhle zápas byl."

O čem se hvězdy v šatně bavily? "Hlavně o českém pivu," zasmál se Nedvěd. "Hodně klukům chutná a těší na prohlídku pivovaru," dodal. Do něj hráči zamířili hned po utkání, chybět neměla ani ochutnávka. "Ale já tam s nima nejdu, sejdeme se až v Praze," poznamenal sparťanský útočník.

Po Plzni je provázet nechtěl, chtěl si počkat, až dorazí do Prahy. "Tam se s nima někde sejdu a někam na chvilku zajdeme," řekl Nedvěd závěrem.

Brankář Dominik Hašek a útočník Tony Amonte.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze