Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nedvěd ve Finsku reprezentovat nemůže

11 2003
Letohrad - Bez útočníka Petra Nedvěda z New York Rangers se bude muset obejít na šampionátu ve Finsku kouč národního hokejového týmu Slavomír Lener. Nedvědův start zamítla Mezinárodní federace, protože hrál na OH 1994 v Lillehammeru za Kanadu. „Je to stejné jako v případě Jevgenije Nabokova, který nemohl hrát za Rusko na olympijských hrách v Salt Lake City, protože po osmnáctých narozeninách reprezentoval Kazachstán,“ komentoval rozhodnutí na internetových stránkách IIHF generální sekretář Jan-Ake Edvinsson.

Světová federace tak zamítla žádost českého svazu o start zkušeného útočníka. Podle regulí federace nesmí hráč starší osmnácti let reprezentovat dva různé státy.

Předseda českého svazu Karel Gut čekal, že se o odvolání rozhodne později. "Zatím nás nikdo neinformoval," řekl Gut. "Zaslal jsem IIHF stejně jako Petr dopis. Čekal, až se René Fasel, předseda IIHF, vrátí z Koreje, abych se s ním telefonicky spojil," uvedl Gut. Šéf hokejové federace se má z Asie vrátit v pondělí. "Každopádně se s ním potom spojím a zeptám se ho, jak se rozhodovalo," dodal.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze