Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nedvědův útok přestal dávat góly

20 2003
New York - (Od zvláštního zpravodaje MF DNES) - Diváci v Madison Square Garden vstávají ze sedaček s kelímky piva v rukou. Křičí, když hokejista Petr Nedvěd veze puk středem kluziště. Jenže za chvíli si s povzdychnutím zase sednou. Útočná formace Kovaljov, Nedvěd, Hlaváč za New York Rangers v přípravě snadno sázela góly. Vše vypadalo tak slibně. Hlaváčova teč v Minnesotě byla první trefou týmu v sezoně NHL.

Jenže od té chvíle se tahle trojice neprosadila. Skoro čtyři zápasy...

"Nestřílejí!" zlobí se kouč Glen Sather a jeho oči se mračí za brýlemi s tlustými obroučkami. "V tréninkovém kempu pálili o hodně víc, teď to kolikrát překombinují."

Při sobotní remíze 2:2 s Carolinou se zdráhal zakončit především ruský hokejový umělec Alexej Kovaljov.

Asi nikdo na světě nedělá tak úžasné kličky jako tenhle baletní mistr na bruslích. Jenže tajuplná povaha se musí vyspat do optimální nálady, aby se dokonale rozzářila.

Před třemi lety pod trenérem Hlinkou v Pittsburghu, vedle Čechů Langa a Straky, byl Kovaljov čtvrtý v bodování NHL.

Jenže v New Yorku se mu jednou nechce vracet a jen se mezi mantinely vozí. Jindy to zase se svými fintami přehání. "Snad pětkrát měl Alex puk mezi kruhy. Já nevím, jestli se bojí, že pukem někoho praští," hořce šprýmoval Sather v sobotu. "Má tak skvělou ránu! Jen ji nepoužívá. A když do toho dneska praštil, letělo to metr a půl nad branku."

Z Kovaljovových nečekaných tahů někdy hrozí dokonce soupeřův brejk, když se zrovna nějaký ten originální exemplář stahovačky nepodaří.

"Vypadá to pěkně, ale pro mančaft to nic nepřinese," řekl břitce legendární hokejový kritik Jaroslav Holík, který v sobotu seděl v hledišti.

S manželkou přiletěl navštívit syna Roberta, centra Rangers. Z celé trojice stráví na ledě nejméně času Jan Hlaváč. Sather jej nestaví do oslabení. "Proti Atlantě jsme měli hodně vyloučených a já hrál asi třináct minut," řekl zklamaně.

"O přestávce jsem si sundal brusle a šel šlapat na rotoped, abych se vůbec zahřál." Naopak Nedvěd je vytížený v jakékoliv situaci. Proti Carolině odpracoval 23 minut a 35 vteřin. "No jo, byl jsem tam hodně," pronesl.

"Ale bez gólu je to jako pět hodin sexu bez orgasmu!" V přípravě na Nedvědovu vyhlášenou střelu švihem nedovedl lapačkou včas zareagovat ani brankář Hašek z Detroitu. V sobotu ovšem Nedvědovy rány svištěly těsně kolem tyčí. "A když jsem to jednou poslal přesně pod víko, strčil mi tam gólman rameno!" bědoval útočník.

Publikum v Madison Square Garden dovede být jízlivé. Při představování mužstva před čtvrteční domácí premiérou s Atlantou všechny tři členy "slovanské" formace přivítalo vřele, na rozdíl od Holíka nebo Lindrose.

Přízeň newyorského obecenstva ovšem zdaleka není trvanlivým jevem...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze