Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nehráli jsme srdcem, posteskl si Augusta

9 2001
S t o c k h o l m (Od zvláštního zpravodaje iDNES) - Nejhorší výkon na letošním ročníku Švédských her předvedli čeští hokejisté v zápase s Kanadou, který skončil zaslouženou porážkou 1:3. Bojácná a alibistická hra zákonitě vedla k trapasu, který zanechal vrásky na čele trenéra Josefa Augusty. "Někteří hráči do toho nedali srdce. Prostě se ukazuje, že co stačí v extralize, je na mezinárodní hokej málo," zněl jeho komentář po třetí porážce v řadě. Mrzí jej o to více, že to byl případ hokejistů, kteří na poslední chvíli dostali šanci předvést se v reprezentaci. Přečtěte si rozhovor s brankářem Hudáčkem Zde najdete zpravodajství ze zápasu

Ve Stockholmu jako by hráči zapomněli na to, v jakém světle se ukázali na prosincovém Baltika Cupu v Moskvě. Ti samí, kteří tehdy vedli mladý tým k výtečným výkonům, nyní nestačí. "Platí to, co jsem řekl už tenkrát. Úspěch z Baltiky má cenu pouze tehdy, když ho dokážeme zopakovat. To se nám zatím ve Stockholmu nedaří," tvrdí Augusta.

Kouč znovu zopakoval, že jeho výběr se rodil s velkými obtížemi. Řada hokejistů se omluvila pro zranění, nováčci si ještě v reprezentaci nezvykli. "Mezinárodní hokej je prostě jiný. Co stačí v extralize, je tady málo. Mrzí mě však, že hráči, kteří mohli chytit šanci za pačesy, se k tomu nedokázali postavit čelem. Chybělo tam srdce."

I samotní hokejisté si byli vědomi, proč je Kanada přehrála. "Nebyli jsme důrazní, rychle jsme se zbavovali puků," vypočítával útočník David Moravec, autor jediné branky. "A přitom tenhle kanadský výběr nehrál tak tvrdě a záludně jako vždy," kroutil hlavou.

Předčasně skončil zápas pro útočníka Tomáše Vlasáka. Před koncem utkání byl vyloučen a za následné protesty dostal desetiminutový trest. Musel se tedy odebrat do kabin. "Byli jsme dva na zemi a když jsem se zvedal, dostal jsem pěstí. A rozhodčí mě vyloučil!" nestačil se Vlasák divit. "Když jsem se ho zeptal, jestli to viděl dobře, nic neříkal. Pak padlo nějaké to sprosté slovo a dostal jsem deset minut."

V sobotu čeká český tým poslední vystoupení na turnaji, utkání s domácím Švédskem. Trenér Augusta postaví do branky podle plánu Salfického, nechá naopak sedět obránce Marušáka a útočníka Melenovského. "Bude to jiný den, jiný zápas a jiný výkon," věří Moravec.

Kanaďan Jean Yves Roby (vlevo) bojuje o puk s Čechem Petrem Čajánkem v utkání Švédských hokejových her, které prohrál český tým 1:3.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze