Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nehrát za Zlín? To si Čajánek nepřipouští

24 2004
Zlín - Vykašlat se na NHL a vrátit se do extraligy. Tu možnost během sezony zvažoval. Pak ale hokejový útočník Petr Čajánek změnil názor, po výluce chce dál působit v St.Louis. A i když zatím jednání s mateřským Zlínem nepokročila, o jiném angažmá během stávky prý neuvažuje. "Nedovedu si představit, že bych hrál jinde," říká dvojnásobný světový šampion.

Zlín nechce Čajánka! Bude hrát za Pardubice? Takové zprávy vytryskly v minulých týdnech. Sám hráč ale podobné spekulace mírní. "Věřím, že nakonec k dohodě se Zlínem dojde," uvedl.

Pouto Čajánek - Zlín už není tak silné jako před lety. "Dřív jsem mužstvo dobře znal, dnes už je vyměněné. Noví hráči, noví trenéři..." říká někdejší idol fanoušků se žlutými šálami na krku.

S klubem se už v létě nepřipravuje, tak jako to dělal ještě před odchodem do NHL. Místo toho začal letos trénovat s Marušákem, Hučkem a Veselým. "Příprava týmu začala o trošku dřív a je jinačí, než jak si jí organizuju já," vysvětluje Čajánek. Přesto doufá, že se k mužstvu nakonec připojí a sezonu začne u úřadujících mistrů.

"Nedovedu si představit, že nebudu hrát za Zlín," přiznal východomoravský patriot. "Nikde jinde jsem v Česku nepůsobil. Věřím, že se domluvíme, je na to ještě spousta času. Nemám žádný termín do kdy bych chtěl mít angažmá v Evropě vyřešené, nikam nespěchám," tvrdí osmadvacetiletý forvard, který ve Zlíně odehrál mezi dospělými devět sezon.

V průběhu nedávno skončeného ročníku dokonce Čajánek plánoval, že se po dvou letech v NHL vrátí do svého rodiště natrvalo. "Byl jsem otrávený, neměl jsem z hokeje radost. Ale pak se změnila spousta věcí, ten rok v NHL skončil nakonec celkem dobře a já byl spokojený," vypráví.

V extralize chce zakotvit jen po dobu výluky v NHL, která s velkou pravděpodobností nastane kvůli nevyřešené kolektivní smlouvě mezi hráči a majiteli klubů. "Asi bude delší, uvidíme," přemítá Čajánek, kterému v St. Louis vypršela smlouva.

Vedle jednání se Zlínem tak musí jeho zástupce Robert Spálenka řešit ještě nový hráčův kontrakt v NHL. St. Louis zatím podle pravidel mezi hráčskou asociací a ligou nabídlo Čajánkovi dvoucestnou smlouvu s desetiprocentním navýšením, aby neztratilo jeho práva. Jde ale jen o formalitu, je jasné, že tento návrh hokejista nepřijme a bude se jednat dál.

"Na červnovém draftu se máme setkat se zástupci klubu, uvidíme, jak se to pohne," říká Spálenka. V krajním případě je možné, že rozpor nakonec vyřeší až arbitrážní řízení.

"Tomu bych se chtěl vyhnout, není to dobré pro klub ani pro hráče. Ale takový je život. Když k arbitráži dojde, bát se nebudu," pokrčil Čajánek rameny.

Jednání s americkým klubem jsou pro něj prioritou. Zda ho během výluky NHL uvidíme v týmu úřadujících extraligových mistrů, bude nejspíš jasné až po dohodě se St. Louis.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze