Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší start v EBEL. Hokejisté Znojma útočí na první místo

Zdeněk Blatný v dresu Znojma | foto: Jiří Salik Sláma, MAFRA

14 2013
Hokejisté Znojma mají na dosah průběžné první místo v EBEL. V sobotu porazili Dornbirn a bodovali už posedmé v řadě. "Soupeři nás daleko víc respektují," říká obránce Lubomír Štach.

Prvních pět týmů mezinárodní hokejové soutěže EBEL je namačkaných ve dvou bodech. Mezi nimi jsou po sobotě i Orli Znojmo. S 16 body jsou čtvrtí, na první Bolzna ovšem ztrácejí jen bod a oproti všem soupeřům z čela ligy mají jedno utkání k dobru. První místo tedy mají na dosah.

"Je to sice příjemné, a když budeme takhle hrát, tak se na něj dostaneme, ale jestli budeme první nebo třetí pro nás zase tak důležité není," říká obránce Lubomír Štach. "Klidně můžete základní část vyhrát a pak vypadnout v play-off hned v prvním kole, proto se na to tak neohlížíme. Ale samozřejmě chceme mít dobrou pozici pro play-off a náš tým teď ukazuje, že má sílu," doplňuje ho trenér Jiří Režnar.

Začátky Znojma v sezoně

v EBEL po 11. kole

2013/14: 4. místo, 16 bodů, 7 výher
2012/13: 5. místo, 13 bodů, 6 výher
2011/12: 8. místo, 10 bodů 4 výhry

Pozn.: V sezoně 2011/12 byl lichý počet účastníků a Znojmo hrálo jen 10 zápasů.

Orlům pomohla k současné pozici vynikající série, už sedm zápasů v řadě bodovali. Naposledy v sobotu vyhráli v Dornbirnu, který porazili 4:3. S nejzápadnějším a také nejvzdálenějším soupeřem v lize dosud nikdy neprohráli. "Tentokrát jsme se natrápili. Proti loňsku se neuvěřitelně zlepšili a my jsme dělali chyby, vždycky jsme je nechali po naší brance vyrovnat," popisuje utkání Štach. O vítězství nakonec rozhodl 70 sekund před koncem svým prvním gólem v sezoně slovenský veterán Peter Pucher.

Orli tak zažívají svůj zatím nejlepší vstup do soutěže, kterou hrají třetím rokem. Úspěšnou sérii přitom nastartoval příchod finského brankáře Sasu Hoviho. Od té doby, co chytá, Znojmo neprohrálo. "Určitě je to v našem týmu klíčová postava. Dodává všem hráčům jistotu," říká Režnar, který nechal Hoviho v sobotu poprvé odpočívat a do branky poslal Filipa Landsmana. Obránce Štach, který ve Znojmě působí už od jeho vstupu do EBEL, potvrzuje, že si tým vydobyl respekt.

"Už vědí, že nejsme nějací nazdárkové. I Kanaďané nás začali brát vážně a už nás tak neřežou. Navíc se projevuje, že jsme konečně pospolu delší čas, jsme sehranější a zkušenější. A také nám svědčí techničtější hokej, který jsme začali v této sezoně hrát," pochvaluje si Štach.

Na úspěšnou sérii může Znojmo navázat v pátek ve Štýrském Hradci, se kterým v září doma prohrálo.

Najdete na iDNES.czmobilní verze