Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší trenér? Jednoznačně Růžička, tvrdí hokejista Bednář

Jaroslav Bednář | foto: Michal ŠulaMF DNES

4 2008
Na začátku on-line rozhovoru působil hokejový útočník Jaroslav Bednář trochu smutně. Důvod byl jasný: ještě v něm bylo zklamání z neúspěšného boje o semifinále Ligy mistrů. Postupem času se však rozpovídal a bavil čtenáře vtipnými replikami.

Například na dotaz fanouška pod přezdívkou Milan Hejduk, který zněl: "Máš rychlejší střelu zápěstím než já?" Odpověď: "Za ty peníze, co bereš, určitě mám."

Nebo u dalšího, ve kterém měl složit první útok snů Slavie. "Bednář, Bednář, Bednář," reagoval útočník pobaveně. Do výběru se ale nakonec zařadil i tak. Spolu s Růžičkou, Ujčíkem a obránci Kadlecem a Hořavou.

V restauraci na slávistickém zimáku v Edenu vydržel odpovídat přes hodinu, i když byl po těžkém zápase s Curychem unavený, lezla na něj viróza a stále ho bolel poraněný mezižeberní sval.

"Sáhni si, jakou tam mám bouli," ukazoval. Přes to všechno se ale chystá v pátek nastoupit v Mladé Boleslavi. "Chci hrát, nebaví mě sedět doma. Navíc mám teď do hokeje velkou chuť," vyjmenovával.

on-line

A také nemohl uvěřit, že ho spousta fanoušků tak chválí za jeho hokejové kvality. "To snad není možný. To jste tam napsali vy, abych měl dobrou náladu, ne?" žertoval s redaktory iDNES.cz.

O čem dalším Bednář hovořil?

O Adamu Svobodovi
"Áda udělal v zápase s Curychem stejnou chybu jako my útočníci. Pustil gól a my ho zase nedali. Oba jsme z toho skleslí. A že by ho měl trenér vyměnit? Nesmysl, podívejte, kolik nám předtím vychytal zápasů."

O Vladimíru Růžičkovi
"Jestli je lepší Hadamczik, nebo Růžička? Jednoznačně Vláďa, má víc zkušeností i lepší výsledky. Jako trenér mi vyhovuje. Jelikož jsme spolu hráli, tak si tykáme, známe se nějakých patnáct let. Je to perfekcionista, vyžaduje od hráčů maximální přístup a nasazení. A to je správně, jinak to nemá cenu hrát. A jestli nám v kabině sprostě nadává? Vulgární není, spíš umí rozpoznat chvíli, kdy je potřeba zvýšit hlas a kdy je mužstvo potřeba psychicky podržet."

O ženách
"Tyhle otázky jsem čekal, teď ale žiju hokejem. Rozhodně nelistuju v novinách a nenaháním zpěvačky a modelky po barech. Nezáleží mi na tom, jestli je holka známá. Jde o to, že je mi s ní dobře. Že se o ní pak píše, je věc druhá. Nejde mi o to, abych s ní byl někde vyfocený."

O Spartě
"Jestli bych přijal nabídku ze Sparty? Nevím, těžko se odpovídá. Jako první bych vyjednával se Slavií. To by mě musel Růža vyhodit a já byl nucený si hledat jiné angažmá."

O drahém vstupném v O2 Areně
"To je otázka pro management, já s tím nic nenadělám, nejsem majitel. Když jsem byl zraněný, šel jsem na hokej jako divák a dal si na stadionu nějaké jídlo. Opravdu nebylo nejlevnější."

O krizi Českých Budějovic
"Proč jim to letos nejde? Řekl bych, že je to trenérem, jelikož se mužstvo oproti loňsku moc nezměnilo."

O fotbalové Slavii
"Sleduju ji, určitě se budu koukat i na pohárový zápas s Hamburkem. Mám do Edenu permici a chodím na zápasy pravidelně. Ještě jsem nevynechal jediné utkání."

Najdete na iDNES.czmobilní verze