Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejlepší útok reprezentace hrál první ligu

10 2003
Pardubice - Zazářili v hokejové reprezentaci a za měsíc hrají v první lize, tedy druhé nejvyšší soutěži? To není omyl. Pardubický útok Kolář, Koukal a Průcha pomáhal Hradci Králové v Kadani. „Kdyby to přišlo ze dne na den po reprezentaci, byl by to šílený skok,“ usmál se Jan Kolář. „I tak to ale bylo překvapení. Raději bychom měli volno.“ Střídavý start v sousedním klubu měli pardubičtí mladíci už vminulé sezoně.

Letos však jsou v jiné pozici. Báječně se uvedli v národním týmu, Průcha byl dokonce vyhlášen nejlepším útočníkem Poháru České pojišťovny. A také v extralize často táhnou Pardubice.

„Zápas za Hradec ale nebereme jako potupu, nejsme žádné hvězdy. Asi tam ještě někdy pojedeme,“ tvrdí Kolář. „V Hradci může skončit kdokoliv,“ prohlásil trenér Miloš Říha.

Hradeckému týmu už vypomáhal obránce Čáslava i slovinský útočník Razingar. Ve středu padla volba na mladé trio. „V posledních zápasech na nich byla vidět křeč, nehráli dobře. Potřebovali se znovu chytit,“ vysvětlil Říha.

Průcha s Kolářem se v Kadani zapsali mezi střelce a rozhodli zápas. „Loni góly za Hradec nedávali. Je vidět, že se z nich stávají zkušenější hráči, což je jen dobře pro nás,“ pronesl Říha.

Není to však zbytečný hazard s talentovanou řadou? „Nemůže jim to uškodit,“ tvrdí Říha. „Naopak tam dostávají víc prostoru a stávají se sebevědomějšími.“

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze