Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejmenší jsem od juniorů, směje se Vondráček

28 2008
Brno - V Třebíči Roman Vondráček řádil, ale v sobotu proti Prostějovu už se nové posile brněnské Komety nedařilo stejně jako spoluhráčům. "První zápas byl supr. Vysoko jsme vyhráli a chtěli jsme na to navázat. Těšil jsem se na ty lidi, co tu jsou. Ale zbytečně jsme si to komplikovali," povídal sklesle po porážce.

Do Brna přišel postavou malý třiadvacetiletý útočník ze Sparty na střídavý start. Letos už si tak usměvavý sympaťák zahrál za třetí klub. Sezonu totiž začínal v Hradci Králové.

Už jste to někdy zažil?
Nezažil, ale beru to spíš pozitivně. Všechny kluby o mě měly zájem, nikdo mě nevyhazoval. To je důležité. Navíc jsem rád, že jsem teď v Kometě, protože ambice jsou tu velké. A klub se nebojí říct na rovinu, že chce postoupit.

Ve všech třech týmech se hraje o špičku. Dá se to srovnat?
Žebříček je jasný. Nejdřív je Hradec, pak Kometa a nejvýš Sparta. V Hradci je super parta, ale finanční podmínky nejsou takové jako tady. Ale to není nic proti Hradci, já jsem tam byl spokojený. I tady je to super. A Sparta, to je mistr extraligy, tam je to úplně někde jinde.

Máte střídavý start v Kometě ze Sparty. Takže se může stát, že postoupíte s Kometou a se Spartou vyhrajete titul?
(smích) To by bylo pěkný, kdyby se slavilo oboje. Stát se to může.

V pátek jste byl ve Vítkovicích, v neděli mířil do Kladna. Jak trávíte nepříjemný čas v autě?
Dám si žvýkací tabák do pusy a jedu. (smích) No není to nic moc. Člověk si musí zaplatit benzin a pak se snažit, aby mu to proplatili. (smích) Né, prostě si pustím cédéčko a jedu.

Máte tam něco oblíbeného?
To jsou různé mixy, reggae třeba. Ale rádio neposlouchám, takže policajti mě chytají normálně, protože o nich nemám zprávy. Ale nemám zas takovou káru, aby mě stavěli často.

Kde vlastně bydlíte?
Jsem na ubytovně ve Francouzské. Ale ještě jsem tam vlastně nespal. Když jsem přijel z Vítkovic, spal jsem u kluků, protože jsem ubytovnu v noci nenašel. Takže je to takový hektický. (smích) Ještě to tady tolik neznám.

V Kometě jste se 174 centimetry nejmenší, nemáte s tím problém?
(úsměv) V Hradci jsem byl druhý nejmenší, tam byl ještě Patrik Fořt, na Spartě jsem taky nejmenší. A asi od juniorů jsem nejmenší. Ale nějak si to neberu, nestěžuju si.

Je to někdy třeba výhoda na ledě?
No kdybych byl o dvacet cenťáků vyšší a stejně rychlý, tak by to asi bylo lepší, ale kdybych měl o 40 kilo víc, tak bych tam jít nemohl. (smích)Najdete na iDNES.czmobilní verze