Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Nejsem impulsivní, hájí se hříšník Šlupina

6 2003
Jihlava - Jeden dvouminutový trest, dva osobní desetiminutové a jeden do konce utkání, to je bilance hokejového brankáře Slezanu Opavu Romana Šlupiny z víkendového utkání v Jihlavě. Třiatřicetiletý gólman se tak stal nejtrestanějším mužem zápasu. Trenérovi Opavy Milanu Chalupovi už ale začíná pomalu docházet trpělivost. Šlupina totiž stihl v sezoně nasbírat celkem tři desetiminutové osobní tresty.

„Je úžasně nedisciplinovaný. Jenže my nemáme v okolí žádného jiného brankáře, takže ten člověk si na ledě dělá, co chce a ví, že mu to projde,“ zlobil se padesátiletý kouč.

„Nemyslím si, že bych byl nějak impulsivní,“ brání se Šlupina. „Uznávám ale, že to byla moje chyba, nechal jsem strhnout emocemi. Ale když rozhodčímu řeknu, že už máme sedm vyloučených a on mi odpoví, že jich bude ještě víc, tak nevím.“

Opavský gólman si první zápis do svého víkendového trestního rejstříku udělal na začátku druhé třetiny, kdy jeho slovní projev ocenil sudí deseti minutami.

„Tu první desítku mi dal vlastně za nic. Řval jsem na čárového, ať dá vhazování ven, protože podle mě šlo o úmyslný ofsajd,“ hájí se Šlupina.

Další trest přišel záhy. Za sekání - dvě minuty. To nejlepší si ale gólman Slezanu schoval až do prodloužení. Jihlava měla hrát přesilovku. Do konce zápasu chybělo málo přes minutu. I přesto se Šlupina neovládl a obořil se na rozhodčího. Druhá „desítka“ a automaticky trest do konce utkání.

„V ten moment jsem se fakt neudržel a řekl jsem rozhodčímu něco, co jsem asi neměl,“ usmíval se. Do branky musel osmnáctiletý junior Konečný.

„Určitě mi to vedení vytkne a je to spravedlivé,“ ví Šlupina, který se bude muset připravit na velkou pokutu. „Bude tvrdě pykat. Peníze neuvidí a ještě bude muset hodně donést,“ uvedl Chalupa.

O zápasech 7. kola první hokejové ligy čtěte ZDE

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze