Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Největší zklamání v kariéře, řekl Eliáš o vyřazení

GRATULACE VÍTĚZI. Český útočník Patrik Eliáš (vpravo) podává ruku švédskému brankáři Henriku Lundqvistovi. | foto: Michal KamarytČTK

15 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Byl největším trumfem hokejové reprezentace na mistrovství světa. S jeho přítomností v týmu rapidně vzrostly šance na vytouženou zlatou medaili. Místo toho se ale musí Patrik Eliáš vyrovnávat s předčasným koncem. Česko ve čtvrtfinále nestačilo na Švédy.

Dá se popsat, co cítíte?
Nesmírné zklamání, protože jsem přijel, abychom si dobře zahráli a udělali velký výsledek. To bylo nejdůležitější. Myslím, že jsme na to měli.

. známkujte

české hokejisty za výkony na MS 2008

Proč to nevyšlo?
Někdy je to o štěstí a my jsme ho dneska neměli. Hlavně v okamžiku, kdy jsme vedli.

Kdybyste si měl vybrat moment, který všechno zlomil, který by to byl?
To jsou jenom kdyby. Byli jsme připravení, věděli jsme, na koho jdeme. Co jsou Švédové za tým a že se bude bojovat do poslední chvíle. Mrzí nás, že to nevyšlo.

Švédové si na vás hodně věřili, což bylo poznat i podle článků o Milanovi Hniličkovi, ve kterých ho označili za největší slabinu českého týmu. Četli jste je?
To nemá cenu. Noviny můžou být buď hodně pozitivní, nebo hodně kritické. Je lepší je vůbec nečíst a být nad věcí. Švédové proti nám asi opravdu hrají dobře, věří si. My jsme si ale také věřili. Nešli jsme do zápasu s tím, že bychom se jich báli.

Hniličkovi jste po rozhodujícím gólu něco říkal. Prozradíte co?
Ať neklopí hlavu, že na sebe může být pyšný. Chytal výborně a v celém utkání nám dával šanci uspět. Vyřazení rozhodně není jeho vina.

Co jste si vůbec říkal, když jste se na ten gól podíval na kostce?
Byl to takový šourák, ale tak je to vždycky. Už jsem byl u mnoha podobných. V rozhodujících chvílích takové branky padají z devadesáti procent. Zkoušeli jsme je dát také, jenže nám se to nepodařilo.

Pravda, sám jste zkoušel dvakrát překvapit Lundqvista z rohu, jak jste před zápasem říkal.
Hm. Jednou mu puk zůstal mezi nohama, bohužel nepropadl. On ale věděl, že to takhle budu zkoušet. Před zápasem mi říkal, ať už s tím přestanu.

Co teď budete dělat?
Nevím, nepřemýšlel jsem o tom. To budu řešit, až to ze mě trošku opadne. Abych řekl pravdu, zažívám jedno z největších zklamání v kariéře. Hrozně jsem si to tady užíval, bylo to moje první mistrovství od začátku a chtěl jsem uspět.

Přijedete na šampionát zase?
Když bude šance, tak určitě rád. Pro mě byla příjemná změna zahrát si s tak skvělými hokejisty. Hokej mě bavil, ale nemám radost z výsledku.

Jak hodnotíte vystoupení hokejistů na MS?

celkem hlasů: 15902

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 20. května 2008. Anketa je uzavřena.

na tým, jaký jsme měli, je to neúspěch 9009
skvělá práce, jen měli trochu smůly ve čtvrtfinále 4681
zvykejme si, bude hůř 2212


Najdete na iDNES.czmobilní verze