Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Některé posily viděl trenér poprvé až v šatně

8 2001
Brno - Ve fázi hledání vhodné podoby hráčského kádru je hokejový tým Ytong Brno při své přípravě na první ligu. Nemine den, aby se v kabině nehlásil některý z nových adeptů brněnského dresu. "Někdy jsou to i hokejisté, které jsme na ledě neviděli, některé nám nabízí v rámci spolupráce Zvolen. Nasazujeme je hned do hry, protože během několika dnů se musíme rozhodnout, zda je do mužstva zařadíme," řekl Jindřich Setíkovský, trenér Ytongu.

Co vám ukázaly poslední přípravné zápasy?
Na nějaké konkrétní závěry je brzy, protože během úterního dopoledne přijelo pět hráčů, které jsme neviděli a hned jsme je postavili do hry. Kluci byli absolutně nesehraní, což se odrazilo i v zápase, kde jsme doplatili na individuální hrubé chyby a na nesehranost mužstva.

Kdo přichází v úvahu jako posila pro Ytong?
Jsou tam Jelen a Oulehla, kteří přijeli z Plzně, dál útočník Turek, který rok hostoval v Žilině, obránce Zvoněnský, který v loňské sezóně hrál za Ústí nad Labem, a útočník Čech ze Zlína. Prakticky hned jsme je nasadili do hry, aniž bychom je předtím viděli na ledě. Byl to takový risk, ale je to zapříčiněno tím, že se musíme během dvou dnů rozhodnout, zda tu zůstanou.

Dá se říci, kdo z nich by mohl zůstat?
Ještě je brzy, ale po pátečním zápase s Jihlavou se uvidí. Dobře proti Skalici zahrál Jelen, takže pokud se s ním dohodneme, měl by být pro tým přínosem. O angažmá zbývajících hráčů se rozhodne až po pátečním zápase.

Kolik hráčů máte momentálně v přípravě?
Teď tu máme osmadvacet hráčů, ale do začátku sezony bychom tento počet chtěli ustálit na dvaadvacet, maximálně čtyřiadvaceti hráčích s tím, že tu budou někteří junioři hrát střídavě za první mužstvo o za juniorský tým.

Jak to vypadá s možností, že by v Brně hráli hráči ze Zvolena?
V úterý večer přijeli obránci Bártek a Bella spolu s útočníkem Dostálem. O těchto hráčích jsme neměli žádné zprávy, takže od včerejška je testujeme.

Tyto hráče jste vybrali na základě pozorování, když jste byli na soustředění ve Zvolenu?
Zvolen je taková malá továrna na hokej a my jsme tam viděli neskutečné množství hráčů. Některé hráče, které nám Zvolen nabízí jsme ani neviděli. Určitou představu máme, ale jak říkám, nejsou to jediní hráči, které budeme ze Zvolena testovat.

Které posty byste chtěli případnými slovenskými posilami doplnit?
Především chceme najít dva kvalitní obránce, kteří by měli doplnit náš tým.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze