Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Někteří hokejisté po atentátech trénovali

12 2001
New York - V plném tréninku zastihl úterní teroristický útok na Spojené státy americké některé české hokejisty působící v zámořské NHL. Olympijský vítěz, obránce Roman Hamrlík, který je s New Yorkem Islanders na přípravném kempu v Lake Placid, se v době, kdy Světové obchodní centrum na Manhattanu a budovu Pentagonu ve Washingtonu sžíraly plameny, proháněl na ledě.

Fyzickou kondici před začátkem nové sezóny pilovali po obědě v East Rutherfordu i útočníci Petr Sýkora, Patrik Eliáš a Robert Holík z New Jersey, který už vlastní americký pas. "Kemp je šest hodin cesty autem od New Yorku, ale přesto jsme se hned spojili. Uklidnil nás, je v pořádku," popsala telefonickou anabázi Hamrlíkova manželka Nikol, která zatím zůstala s dětmi u rodičů v Malenovicích u Zlína. Za oceán se chystá, až se situace uklidní. "Celý tým teď sleduje situaci v televizi a je v šoku," dodala.

Hráči finalisty uplynulé sezony NHL z New Jersey absolvovali v úterý první trénink přípravného kempu na svém stadiónu, který je od centra New Yorku dostatečně vzdálen, až odpoledne. Nechyběla na něm ani trojice Sýkora, Eliáš a Holík; všichni jsou podle sdělení rodinných příslušníků v naprostém pořádku.

"K útokům došlo brzy ráno, takže jen nevyrazili na trénink, ale odpoledne se dozvěděli, že kemp normálně pokračuje," uvedl Sýkorův otec Vladimír.

Se synem Robertem se telefonicky spojil i trenér české juniorské reprezentace do 20 let Jaroslav Holík. "Robert volal a říkal, že snacha normálně odvedla holku do školky a on byl na tréninku," podotkl bývalý světový šampión, který se prý o potomka ani poté, co se děsivou zprávu dozvěděl, nebál. "Byl jsem celkem klidný. Vím totiž, že do New Yorku nejezdí, protože je to tam nebaví," vysvětlil Holík.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze