Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Němci jsou připraveni od Česka převzít MS

12 2001
Mnichov - Představitelé Německého hokejového svazu (DEB) potvrdili, že jsou připraveni převzít pořadatelství mistrovství světa v roce 2004 od České republiky. Její role organizátora je ohrožena kvůli táhnoucím se problémům se stavbou nové haly v Praze, která je podmínkou mezinárodní federace IIHF pro přidělení šampionátu.

Do konce listopadu musí vedení Českého svazu ledního hokeje předložit IIHF projekt stavby haly a doložit vlastnická práva pozemků. Protože tyto garance zatím Češi nemají, Němci již minulý čtvrtek na kongresu IIHF ve švédském Malmö vystoupili s tím, že se ucházejí o šampionát jako náhradní pořadatel. IIHF po nich do konce tohoto měsíce požaduje oficiální žádost.

"Byli jsme vyzváni, abychom nejpozději do 31. října mezinárodní federaci prezentovali svou žádost," uvedl dnes sportovní ředitel německého svazu Franz Reindl v rozhovoru pro tiskovou agenturu SID. Němci projevili zájem převzít MS 2004 jako náhradní pořadatel již 21. srpna. Spolu s nimi se o turnaj ucházejí ještě Kanada a Švýcarsko.

Na oficiální internetové stránce IIHF se objevila informace, podle níž rozhodne mezinárodní federace začátkem prosince o náhradním hostiteli v případě, že česká strana nedodá dokumenty do požadovaného termínu.

Němci pořádali letošní MS, které bylo pro ně výrazně ziskové: zápasy v Hannoveru, Kolíně nad Rýnem a Norimberku navštívilo přes čtyři sta tisíc diváků. "Pro rok 2004 bychom dali přednost tomu, že by se šampionát konal jen ve dvou velkých arénách a byl o den delší. Abychom byli připraveni na tuto variantu, v nejbližší době kontaktujeme všechna potenciální města, který by mohla MS hostit," dodal Reindl.

Česká republika měla původně pořádat MS v roce 2003, ale kvůli problémům s výstavbou nové haly v metropoli si organizaci prohodila s Finskem, kde měl být šampionát o rok později. Nová víceúčelová hala by měla stát v Praze 9 ve Vysočanech a jejím investorem má být akciová společnost Sazka.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze